ÇAKER ev sektöründe yetişkin gelişme

MEMLUK’üstelik konut inşaatı Mart ayında tepeden inme bire bir şekilde yükseldi, ancak küsurat tutu oranları zımnında tek ailelik hane başlangıçları düştü.

Tecim Departmanı Salı haset yaptığı açıklamada, göz başlangıçlarının güzeşte ay %0.3 artarak mevsimsellikten arındırılmış yıllık 1.793 milyon adede yükseldiğini söyledi. şubat ayı verileri, daha ilk bildirilen 1.769 milyon adetten 1.788 milyon adede rötuşlu edildi.

Reuters marifetiyle ankete katılan ekonomistler, 1.745 milyon adede düşmeye başlayacağını aritmetik ediyorlardı. Gelecekteki sülale inşaatı izinleri sabık ay %0,4 artarak 1.873 milyon adede yükseldi.

Mortgage para kurumu Freddie Mac’in verilerine göre, 14 April’da sona muazzez haftada 30 almanak sabit faizli tutu, eski haftadaki %4,72’den Küçük Ay 2011’den bu yana en erdemli kırat olan %5.0’a ulaştı. FED’in efdal enflasyonla mücadele ederken agresif ayrımsız servet politikası duruşu benimsemesiyle elan aşkın artım olması beklenen.

Mart ayında Fed, yöntem faiz oranını üç yıldan fazla bire bir süre sonradan ilk kez 25 temel benek artırdı.

Ekonomistler, BENDE forma bankasının önümüzdeki kamer repo oranlarını 50 temel benek artıracağını ve geçenlerde sağlık portföyünü kısmaya başlayacağını bekliyor.

Yükselen istikraz maliyetleri, ilk defa alacaklar için hane satın alınabilirliğini düşürmek için elan erdemli aile fiyatlarıyla birleşiyor. Millî Hane Müteahhitleri Birliği/Wells Fargo Basamak Piyasası endeksi Nisan ayında yedi ayın genişlik bağan seviyesine geriledi ve inşaatçılar “ipotek oranlarındaki sıçramayı ve daim tedbir zinciri kesintilerini” suçladı.

Gene bile, rekor düzeyde bağan hane arzı, bu sene karı inşasını desteklemeye bitmeme etmeli. Henüz başlamamış olan, yapım amacıyla tasdikli evlerin rekor bire bir birikimi var.

Goldman Sachs, bölük başlangıçlarının bu yıl %5 artarak 1,7 milyona çıkacağını tutum ederek, “Konut piyasaları zaman olduğu gibi pinti olduğunda, karı inşaatçılarının inşaata devam etmelerinin beklenen olduğunu zira evlerin tamamlandıktan sonraları yersiz kalacağından çok az korkmaları gerektiğini savunuyor. “

Sülale inşasının arz balaban payını oluşturan biricik ailelik hane başlangıçları, Mart ayında %1.7 düşüşle 1.200 milyon adede geriledi.

MEMLUK’birlikte tertipsiz satışlarda artış

 

KUL’üstelik bitiren güveni zirvede

 

KUL’da imalat endeksi yükselişe geçti

 

Share: