Büyükşehir, depremzedeleri Muğla’ya getiriyor

Dalan üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ilde yıkıma bozukluk olan depremler sonrası depremzedeler amacıyla tekmil Türkiye bir tane canevi oldu. Muğla Büyükşehir Belediyesi depremde evleri yıkılan, kalacak yerleri olmayan vatandaşların Muğla’ya getirilmesi üzere 18 otobüsü depremin etkilenen Hatay ve Gaziantep’e gönderdi. Büyükşehir Belediyesi koordinesindeki otobüslerden 3’ü Gaziantep’e 15 otobüs ise Hatay’birlikte ki vatandaşları ahzetmek üzere akıntı etti.

18 otobüs yola çıktı

Muğla Büyükşehir Belediyesi koordinesinde Hatay’dan depremzedeleri ahzetmek amacıyla yola çıkan 18 otobüs kısaca 500 depremzedeyi Muğla’ya getirecek. Depremde evleri yıkılan vatandaşlar Muğla’üstelik belirlenen alanlara yerleştirilecek. AFAD, Ulaştırma ve Madun Yapı Bakanlığı ile gelişigüzel planlı say ile depremzedelerin bu antipatik şita günlerinde tahaffuz sorununa çözüm olacak. Antrparantez Hatay için yola çıkan otobüslere Büyükşehir Müzaheret Merkezi’ne getirilen erzaklar da yüklenerek hareket bölgesine gönderildi.

Başkan Gürün; “Hareket bölgesi için ne yapsak beş altı, yolunuz açıkça olsun”

Muğla Büyükşehir Belediye Reisi Dr. Osman Gürün, Hatay’a revan otobüslerin yola çıkışında şoförleri serbest bırakmadı. Başkan Gürün; “Hatay için yola çıkan sizlere teşekkür ediyorum. Fahri yerine bu işi yapıyorsunuz. Gaziantep’te kim vatandaşlarımızın şehrimizde mihman edilmeleri için 3 otobüsümüz yola çıkmıştı. Zelzele bölgesi üzere ne yapsak beş altı. Birlikte yola çıkıyoruz. Iyice yüreğinizle depremzedelerimizi Muğla’mıza getireceksiniz, bende bu yüzden bizzat gelip sizleri uğurlamak, teşekkür eylemek istedim. Yolunuz boş olsun” dedi. – MUĞLA

Share: