Adıyaman’da “familya okulu” eğitimleri verilmeye başlandı

Milli Eğitim Bakanlığı’nca 7 ilde tayyareci namına meri Karı Okulu Projesi eğitimleri Adıyaman’dahi başladı.

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’nün desteğiyle uçucu uygulaması İstanbul, Ankara, İzmir, Samsun, Adana, Şanlıurfa ve Erzurum’de başlayan Karı Okulu’nun programları kapsamında eğitim düzlük 10 pedagog kente gelerek burada İl Milli Yetişek Müdürlüğü personellerine terbiye vermeye başladı.

İMKB İlköğretim Okulu’nda aynı araya mevrut öğretmenler, 4’er saat “toplumsal ve birey maharet gelişimi”, “sülale içi bildirişim becerileri”, “taydaş ilişkileri”, “şuurlu ve emin uygulayım bilimi kullanımı”, “çatışma ve ruhsal gerilim yönetimi”, “ahlaki aksiyon” ve “metin beslenme ve fiziki etkinlik”, 2’şer saat “bağımlılık” eğitimleri almaya başladı.

İl Milli Yetişek Müdür Muavini Mehmet Altındal, AA muhabirine, projenin füru ile veliler ortada henüz mıhlı bildirişim kurulması yönünde korkulu aynı etkinlik olduğunu belirtti.

Altındal, şöyle konuştu:

“Kestirmece 600’ün üzerinde öğretmenimizi eğitime aldık imdi de velilerimizin eğitimine başlayacağız. Hedefimiz 15 Eylül’e kadar 4 bine andıran veliye ulaşmak. Açıklık ayının böylelikle inşallah 20 bin veliyle bu işi tamamlamayı planlıyoruz. Buradaki amacımız velilerimizin öğrencileri ile henüz dosdoğru iletişim kurmalarını ve henüz dimdik yönlendirmelerini sayısal ortamın ortaya koymuş olduğu dokuncalı aheste alanlardan ırak durması hususunda neler yapmaları üzerine brifing beğenmek.”Share: