BİNALI YILDIRIM MASALAR KURULUYOR, DAĞILIYOR AMA BİZ HER ZAMAN YENİ PROJE PAYLAŞIYORUZ

AK Fırka Umumi Başkanvekili Binali Sebep, katıldığı anaokulu açılışında muhalefetin 6’lı masa toplantılarına atıfta bulunarak, “İşte bu tafsilat zeki yuvası birlikte geleceğimizin teminatı evlatlarımızın yetişeceği iyice mekanlardan birisi. Bazıları toplanıyor, dağılıyor, masalar kuruluyor, masalar dağılıyor amma tığ rastgele dönme kullanılmamış bir projeyi, yıpranmamış bire bir hizmeti milletimizle paylaşmanın gururunu yaşıyoruz. Bildiğiniz kabil bu hafta içerisinde okullarımız açıldı. Lahzada peşinden Cumhurbaşkanımız 105 tane az binasının şişman açılışını yaptı.” dedi.

AK Fırka Umumi Başkanvekili Binalı Sebep, zaman bir sekans konuşma ve incelemelerde mevcut olmak için Konya’ya geldi. Yıldırım evvel namına Hatice-Ercüment Köylübay Kızılay Anaokulu’nun küşat törenine katıldı. Törende mütekellim Saika, Milli Terbiye Bakanlığı’nın 2 unsuru yeni dönemde esas tasavvur olarak belirlediğini, bunlardan birinin 28 Küçük Ay kararıyla alay malay kapanan çığır okullarının canlandırılması, ikincisi üstelik meslek öncesi eğitimin yaygınlaştırılması olduğunu söyledi.

28 Gücük Ay’ın getirdiği kaosun ortadan kalktığını tabir eden Saika, “Hamdolsun, 28 Gücük Ay’ın getirdiği o kaos, eğitimde, çığır okullarında, mortocu hatiplerde oluşan mağduriyetler gene hükümetlerimiz döneminde giderildi. Ama demin tevhit uran bölgelerinde veya dışarıda meslek eğitim liselerinin açılışına cevvaliyet verildi. Akıbet tıpkısı, iki yılda ortaokuldan sonraları tercihlerin buraya artık arttığını görmekten sevinme duyuyoruz. Bugün ülkemizde arz şişman sıkıntı vuzuh öge, büyümüş patika sahibi olan eleman eksikliğidir. Bu bile bize 28 Şubat’ın ayrımsız mirasıdır. Ateş tıpkısı mirasıdır. Bunu ortadan yutmak için Milli Eğitim Bilimi Bakanlığımız büyük tıpkı seferberlik ortaya koymuştur. Milli Yetişek Bakanlığımızın ikinci hedefi ise ekol öncesi eğitimi yaygınlaştırmak. ‘4+4+4’ 12 yıl yıl yetişek sistemini gine iktidarlarımız döneminde getirdik. Ama 6 yaştan önceki 3, 4, 5’te dahi okul öncesi eğitime ihtiyaç var. Dikme gözyaşı iken eğilir. Yavrularımızın yabanlık özellikleri, ıra özellikleri, becerileri, ilişki alanlarını öğreneceğimiz ve ona göre yönlendireceğimiz yaşlar 3, 4 ve 5 yaşlarıdır. Dolayısıyla bu anaokulları daha ahir yıllarda bitmeme edecekleri, yönelecekleri, seçecekleri dallar amacıyla, meslekler üzere belirleyici niteliktedir” diye niteleyerek konuştu.

‘MASALAR TOPLANIYOR, DAĞILIYOR’

Konuşmasında muhalefetin 6’lı masa toplantılarına atıfta mevcut Saika, şunları söyledi

” Çiniler der kim; ‘1 yılı hedefliyorsanız nesil dikin, 10 yılı hedefliyorsanız dikme dikin, eğer beniz yılları, geleceği hedefliyorsanız âdem yetiştirin.’ İşte bu ayrıntı intikal yuvası da geleceğimizin teminatı evlatlarımızın yetişeceği iyice mekanlardan birisi. Bazıları toplanıyor, dağılıyor, masalar kuruluyor, masalar dağılıyor amma tığ rastgele devir yeni tıpkısı projeyi, eskimemiş benzeri hizmeti milletimizle paylaşmanın gururunu yaşıyoruz. Bildiğiniz üzere bu hafta içerisinde okullarımız açıldı. Hızlı Hızlı takiben Cumhurbaşkanımız 105 parça yurt binasının şişko açılışını yaptı. Bununla dahi yetinmedi, tarihin bildirme kapsamlı şişko basamak projesinin duyurusunu gerçekleştirdi. 500 bin hane, 5 yıl içerisinde tamamlanacak ve gerekseme sahiplerinin hane ihtiyacı buradan karşılanmış olacak. Çok büyük aynı proje. Vakit Kaybetmeden basamak etme projesi değil. Benzeri zamanda 2,5 trilyon liralık bire bir konuşu hareketliliği de sağlayacak, 250’den çok sektörlere, aksiyon kollarına, hareket faaliyet, getirecek ayrımsız proje.”

Konuşmalarının arkası sıra okulun açılışı gerçekleşti.Share: