Başbuğ Böcek’ten endüstri esnafının talebine jet yanıt

Akdeniz Endüstri Sitesi Kooperatifi Başkanı Mehmet Öztürk’ün, 75. Sene Caddesi’nin kuzey kısmından hem endüstri sitesine hem bile Ünsal, Kepezaltı ve Santralci Mahallerine bağlantı olacak tıpkı munsap talebine, Büyükşehir Şehremini Muhittin Haşere, çalışmaların başlatılması talimatını verdi.

Büyükşehir Belediye Reisi Muhittin Böcü’in makamında gerçekleşen ziyarete Akdeniz Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Mehmet Öztürk, umumi heyet üyeleri ile Ünsal ve Santralci Mahalle muhtarları katıldı. Ziyarette hem endüstri sitesine hem birlikte Kepezaltı, Santralci ve Ünsal Mahallelerine ulaşımı kolaylaştıracak olan kavşakla ait neler yapılabileceği görüşüldü.

Akdeniz Endüstri Sitesi esnafının seçme zaman yanlarında olduğunu belirten Komutan Muhittin Haşere, Bili İşleri Dairesi Başkanı Serkan Temuçin’e dilek edilen kavşakla ilişik düzentileme başlatılması talimatını verdi. Komutan Haşere, “Konyaaltı Şehremaneti Başkanlığımdan beri Akdeniz Uran Sitesi Kooperatifi Başkanı arkadaşıma ve yönetimine elimizden geldiğince destek olmaya çalışmıştık. Şimdi Antalya Büyükşehir Şehremini yerine de bu desteğimizi sürdürüyoruz. Zaten istek ettikleri planları tamamladık. Alt yapılarla ait çalışmaları tıpkı taraftan ASAT tıpkı taraftan Fen İşleri Daire Başkanı arkadaşımla bu arada en güdük zamanda görüşerek ele alacağız. Bu mahallelerde vatandaşlarımızın ve endüstri esnafımızın dimdik, rahat bire bir şekilde yollarının madun yapısını tamamlamış olacağız” dedi.

“Uran esnafı mutlu kaldı”

Akdeniz Uran Sitesi Kooperatifi Başkanı Mehmet Öztürk dahi desteği amacıyla Komutan Böcek’e teşekkür etti. Öztürk, “İnşallah arkadaşlarımız bile önümüzdeki günlerde durumunda muktezi incelemeleri yaparak bu kavşağın düzenlemesi noktasında himmet başlatacak. Hem tığ sanayi esnaflarımıza hem de bölgedeki vatandaşlarımıza hayırlı olur inşallah. Muhittin başkanımız seçme antlaşma yanımızda. Kendisine çokça teşekkür ediyoruz” diyerek konuştu. – ANTALYA

Share: