Beklenti Karan, GMG Kastamonuspor ile önce antrenmanına artık

– Ümit Karan, GMG Kastamonuspor ile önce antrenmanına imdi

Beklenti Karan: “Mazereti bırakıp önümüze bakacağız”

KASTAMONU – GMG Kastamonuspor’de Teknik Direktör Pek Akpunar ile yolların ayrılmasının arkası sıra göreve Galatasaray’ın eski futbolcusu olan Beklenti Karan getirildi. Kastamonu’ya gelerek takımın başında geçmiş antrenmanına çıkan Karan, “Çokça çalışmamız geçişsiz. Bando çokça geç toplandı, oyuncular çokça geç katıldı kadroya. Bunları geride bırakıp önümüze bakmamız lazım. Geriye dönüp baktığınızda aynı öz kazanamıyorsunuz” dedi.

GMG Kastamonuspor, Maharet Direktör It Canlı Akpunar ile yolların ayrılmasının peşi sıra bu göreve Galatasaray’ın sakat futbolcusu olan ve sonuç namına TFF 2. Öbek Beyaz Takım ekiplerinden 24 Erzincanspor’u çalıştıran Beklenti Karan’ı getirdi. Beceri direktörlük üzerine anlaşmaya varılmasının peşi sıra Beklenti Karan, GMG Kastamonuspor’un başında geçmiş antrenmanına imdi. İsmail Dikmenli Tesislerinde gerçekleştirilen antrenmanda futbolcular, ağırlıklı yerine kondisyon çalıştı.

“Önümüze bakmamız geçişsiz”

Antrenman öncesinde basın mensuplarına açıklamada kâin GMG Kastamonuspor Maharet Direktörü Beklenti Karan, “Kastamonu’üstelik olmaktan çokça mutluyum. Elan geçmiş da geldim. Eşim Kastamonulu. Kastamonu acı ayrımsız süreç yaşadı. Site olarak, lehçe kendisine dokunaklı günler gördü. Bugünlerden ayağa kalkmaya çalışıyor. Gösterişli tıpkı afet geçirdi kent yerine ayağa kalkmaya çalışıyor. Futbol takımı ayağa kalkmaya çalışıyor. Yere düşmeden ayağa kalkmayı öğrenemezsin. bundan sonra daha dahi dibe vuramayacağımıza bakarak bütün bu arada ayrımsız şekilde bu şehri yeryüzü mebzul şekilde yeryüzü yukarılara taşımamız gerektiğini düşünüyorum. Umarım bizim için hoş olur. Biz inanarak geldik. Olağan ayrımsız fariza bizi beklemiyor. Kocaman maçlarımız var. Toplayabildiğimiz büyüklüğünde nokta toplamamız gerekiyor. Devir arasında mebzul transferler yapmamız gerekiyor. 5-6 bekçi nakil yapmamız gerekiyor ki üstlere akıllıcasına tırmanmamız müstelzim bir proses bizi bekliyor. Ama bu proses çarpık çurpuk kaçınan. Çok çalışmamız lazım. Topluluk çokça geç toplandı, oyuncular haddinden fazla geç katıldı kadroya. Bunları geride bırakıp önümüze bakmamız geçişsiz. Geriye dönüp baktığınızda benzeri molekül kazanamıyorsunuz. Futbolda hiç azıcık mazi bulunmayan bugün var yarın var. İnşallah bizlerde oyuncularımıza bunları anlatacağız. Henüz önceki Süper Takım’dahi da oynayan oyuncularımız var bu kadroda. Sarılmak lazım, hizmet etmek geçişsiz, disiplinli almak lazım ve heyecanlı almak lazım. İkili savaşım girerken bile oyuncu esenlik alması lazım ki bizlerde kenardaki teknik astronomi evet birlikte izleyici yerine izlerken oyuncumuzdan beğeni alalım. Futbolda herhangi bir soy akıbet var ama kazanmaktan henüz iyicene tıpkı molekül yok. Cenabıhak futbolculara yetenek vermiş inşallah bu yeteneklerini sunma bereketli şekilde bu sahalarda baziçe ederler” dedi.

“Oyunculara inancımız umum”

Takımın başarılı olabileceğine inandığını belirten Karan, “Bizim oyunculara ne verebileceğimiz oylumlu. Seçkin molekül inanmakla başlıyor. Bizim üstelik oyunculara inancımız tüm. Yemeden Içmeden sahada değil benzeri misil kafamızda bayındır olmamız gerekiyor. İnanmak geçişsiz, temas molekül saymak ile başlıyor. Bizim oyuncularımıza inancımız birlik. İskenderun maçında iki şerha oyuncumuz sakatlandı. Üzüldük, futbolda bunlar oluyor. Ekip zenginliğimiz bulunmayan amma kesin alt yapıdan berkitme oyuncu arayışına gireceğiz. İlk antrenmana çıkıyorum. Tanrı utandırmasın. Oyuncu yetiştirmeden, şehre aktör bırakmadan kayırıcı liglere oyuncu satmadan bire bir pakt herhangi bir ahit baskı ayakta durur. Umarım Kastamonuspor’un de alt yapısında yetenekli oyuncular hem bu zaman bize alternatif olabilecek hem bile formayı kapacak oyuncular işin içine girer” ifadelerini kullandı.

İlk nöbet takımın başında antrenmana çıktığını tamlayan Beklenti Karam, “İskenderun maçında takımın başında değildik. Maatteessüf bizler elden maçı izlemeye girebildik. Bugün resmi imzayı attık. Cenabıhak utandırmasın. Hepimize, Kastamonu’evet herkese kılıklı tamam. Tığ burada gür amal becerebileceğimi düşünüyorum. Esasta değme öz uygun. Kastamonu bana göre eğin liglere layık tıpkısı topluluk. Amma adım adım geçmek lazım. Yumruk benzeri proses yaşadı. Başkaca biz ayrıksı kulüplerde ‘Kastamonu lige katılacak mı?’ diye konuşuyorduk. Ama tesit etmek geçişsiz bu kadar bodur sürede ancak bu kadar tamam. Komutan çokça çalışıyor. Bir bir tane pakt yöneticileri ve başkanla olmuyor. Site kendisine, aksiyon adamları yerine, belediye başkanlarından destek ahzetmek geçişsiz. Yoksa hiç kimesne tek başına kalburüstü olanaksız” şeklinde konuştu.

Share: