Bayburt haberi! Bayburt’ta akva yağış ve fırtına uyarısı

Bayburt’ta kuvvetli yağmur ve sıkıntı uyarısı

BAYBURT – Meteorolojiden Bayburt üzere akva yağış ve sıkıntı uyarısında bulunuldu.

Meteoroloji 12. Mıntıka Müdürlüğü ekiplerince yapılan akıbet değerlendirmelere göre, Bayburt genelinde havanın parçalı ve çok bulutlu, evcil almak üzere bora ve asuman curcunalı sağanak yağışlı geçeceği öngörülüyor. Hava sıcaklığının zaman normalleri civarında seyredeceği kentte rüzgar, alelumum güneyli yönlerden hafif arada sırada mutedil kuvvette, güdük mütemadi fırtına (40-70 düz saha 80 km/sa) olması bekleniyor.

Meteoroloji ekiplerince yapılan uyarıda, “Bayburt çevrelerinde güney ve güneydoğu yönlerden sağlam ve güdük sürekli fırtına (40-70 meydan düzlük 80 km/sa) beklendiğinden ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç devrilmesi üzere olumsuzluklara karşı titiz ve tedbirli olunmalıdır.” denildi.

Öte yandan Meteoroloji Umumi Müdürlüğünce, Sivas ve Tokat çevreleri ile Ordu’nun iç ve gün batısı kesimleri için sağlam boğanak, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Elazığ, Gümüşhane, Bayburt ve Sivas’ın şark çevreleri için fırtına uyarısında bulunuldu.

Hava Bilgisi Umumi Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, zaman gece saatlerinden itibaren ferda akşam ezanı saatlerine büyüklüğünde Sivas ve Tokat çevreleri ile Ordu’nun iç ve batı kesimlerinde yerel yerine kuvvetli bora ve asuman curcunalı bora bekleniyor.

Share: