Bayburt Emniyeti’nden bindi gecikmedi: 55 polis yer sarsıntısı bölgesine uğurlandı

Bayburt Emniyeti’nden destek gecikmedi: 55 polis güçleri sarsıntı bölgesine uğurlandı

BAYBURT Bayburt İl Güven Müdürlüğü sarsıntı bölgesine yürümek amacıyla bir itimat başöğretmen yardımcısından, tıpkısı yazıhane müdüründen, 3 komiserden ve 50 polis güçleri memurundan oluşan 55 şahsiyet ekibini Bayburt Valiliği önünden dualarla uğurladı.

Bayburt Valiliği önünde toplanan güven mensupları arkadaşlarıyla, aileleriyle vedalaştıktan sonraları otobüse binerek yer sarsıntısı bölgesine ırgamak için yola koyuldular. Polislerin yanı sıra öğretmenlerinde aralarında bulunduğu toplamda 155 yabanlık ekibi zelzele bölgesine uğurladıklarını kaydeden Bayburt Valisi Cüneyt Epcim, “Taharri kurtarma ekibi adına, 60 kadar alp polisimizi ve öğretmen kardeşlerimizi yer sarsıntısı bölgesine gönderiyoruz. 100 hoca, 60 kadar üstelik polis memurunu arama istirdat ekiplerine bindi hatırlamak, lojistik destek nail olmak üzere sarsıntı bölgesine gönderiyoruz. Arkadaşlarımızın yolu ve bahtı bulutsuz olsun. Tanrı onların yardımcısı olsun” ifadelerini kullandı.

Zaman kaybetmeden depremzedelerin yaralarını eksiltmek ve enkaz çalışmalarına süzülmek amacıyla bire bir zaman önce yola çıkan polislerle öğretmenleri ise vatandaşlar dualarla muvakkat ettiler.

Share: