Bakan Çavuşoğlu, Lavrov ve Kanadalı mevkidaşıyla görüştü

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Hindistan’ın başkenti Bakir Delhi’de Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ve Kanadalı mevkidaşı Melanie Joly ile ayrı ayrı görüşmeler gerçekleştirdi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, G20 Dışişleri Bakanları Toplantısına karışmak amacıyla bulunduğu Hindistan’ın başkenti Kullanılmamış Delhi’de temaslarını sürdürüyor. Vekil Çavuşoğlu, Zalim mevkidaşı Sergey Lavrov ile ikili musahabe gerçekleştirdi. Görüşmeye dayalı toplumsal medya hesabından paylaşım fail Çavuşoğlu, “Deprem yardımları amacıyla gene teşekkürname ettik. Bölgemizdeki son gelişmeleri ele aldık” ifadelerini kullandı.

Çavuşoğlu ayrıca Kanada Dışişleri Bakanı Melanie Joly ile bire bir araya geldi. Çavuşoğlu Ukrayna’daki gelişmelerin ve NATO’nun genişlemesinin ele alındığı görüşmede Kanada’nın hareket yardımları üzere mevkidaşı Joly’e teşekkürname etti.

G20 gündemi

G20 Dışişleri Bakanları Toplantısı’nda insanca yardımlar ve afet yardımları, besin ve erke güvenliği, terörizmle savaşım, çok taraflılığın güçlendirilmesi ve kalkınma iş birliği özellikle doğmak üzere küresel gündemde öne çıkan hususlarda kuruntu alışverişinde bulunulacak.

Vekil Çavuşoğlu antrparantez Meksika, Endonezya, Güney Kore, Türkiye ve Avustralya’nın oluşturduğu MIKTA’nın 23. Dışişleri Bakanları Toplantısı’na katılacak. – YENİ DELHİ

Share: