Arsıulusal yarışmada KBÜ’lü 4 öğrenci tasarımlarıyla finale kaldı

5. Arsıulusal Ayrı Ayrı Doğal Taş Tasarım Yarışması’nda Karabük Üniversitesi (KBÜ) Safranbolu Fethi Toker Fena Hâlde Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Endüstriyel Tasarım Bölümünde yetişek gören dört mektepli tasarımlarıyla finalde yarışacak.

Üniversiteden yapılan açıklamada, yarışmanın, tabii taş sektörüne tüvana ve çaplı tasarımcıların kazandırılması üzere düzenlendiği bildirildi.

Yarışmada tendürüst tasarımcıların yaratıcılıklarını kullanarak hayata geçirecekleri tasarımlarını devir profesyonellerinin beğenisine arz fırsatı yakaladığı tamlanan açıklamada, şu ifadelere düz verildi:

“Endüstriyel Dizayn Bölüm Başkanı Doç. Dr. Raşit Iyi ve Dr. Milad Hajiamiri danışmanlığında 4. derslik öğrencileri Samet Kara ve Tuhan Aksoy ile Dr. Akademisyen Cemal Özcan, Öğretim Yardımcısı Erdoğan Yürekli, Öğretim Görevlisi Fatma Esra Karadeniz danışmanlığında ise 2. derslik öğrencileri İlayda Yüksel Kuruş ve Zeynep Kevser Futbolcu tasarımlarıyla finalde yarışacak.”

Yarışmayla tabii taş sektörüne gailesiz ve yetenekli tasarımcıların kazandırılması, ekleme değeri faziletkâr, mekân dostu ve sürdürülebilir projeler yetiştirmek, sektörün gelişimine ve rakiplik gücünü destek olarak mevki ekonomisine katkıda bulunulması hedeflendiği kaydedilen açıklamada, binin üzerinde başvurunun olduğu yarışmada zihayat ve çaplı tasarımcılar marifetiyle ortaya konacak ibdai tasarım ve ürünlerle sektörün rekabet gücünün artırılmasının dahi amaçlandığı vurgulandı.

Finalistlerin ödüllerini, 26 Nisan’birlikte MARBLE İzmir Arsıulusal Tabii Taş ve Teknolojileri Fuarı’nda alacağı bildirildi.

Share: