Karabük TSO çalışmaları değerlendirdi

Karabük Ticaret ve Uran Odası (KTSO) Başkanı Fatih Aykırı, yapılan çalışmaları değerlendirdi.

Kahramanmaraş merkezli depremler sonucu hayatını kaybedenlere Allah’tan yağmur dileyen Ters, felaketin yaralarını başlamak, acılarını paylaşabilmek, bölgede iri mücadele veren ekiplerin üstelik ihtiyaçlarını karşılayabilmek amacıyla KTSO kendisine deprem yardımı organizasyonu düzenlediklerini belirtti. Karabük Valiliği koordinasyonunda, sedir üyelerinin katkılarıyla toplanan azık, günahsızlık malzemeleri, çul eşyaları, tüplü ısıtıcılar ve tıpkısı kadar gerekseme malzemelerinin zelzele felaketinin yaşandığı illere gönderildiğini anlatım fail Uymaz, valiliğin himayesinde, hareket mağduru afetzedelerin geçici tahaffuz ihtiyacı amacıyla dirim konteynerlerinden ” Hatay’a Karabük Mahallesi” ihdas kampanyasın dahi bağışta bulunduklarını tabir etti.

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu başkanlığında gerçekleşen görüş ve borsa başkanlarının da iştirak sağladığı deprem yardımları meşveret toplantısına katılma sağladıklarını vurgulayan Muhalif, “Toplantıda bakış ve borsaların yapmış oldukları hareket yardımları ve izlenecek öğün haritası değerlendirildi. Toplantı neticesinde, İş Dünyası Basamak Seferberliği başlatılmasına karar verildi. Cumhurbaşkanımızın talimatıyla, TOKİ denetiminde yapılacak kalımlı toplu konutlara hisse senedi dünyası kendisine bindi verilecek. Çağrımız kül hareket dünyasına ve hayırseverlere. Amacımız elbirliği ile depremzede vatandaşlarımızı yuvalarına dolamak. Dönme bağlantı olma haset. Bölük seferberliğinin detayları çok yakında açıklanacak” dedi.

Deprem felaketinden sonra gücük ay ayında cümle eforlarını bu konuya yoğunlaştırdıklarını nâkil Hilaf, “İlimizde kamu hizmetlerinin etkin, aceleci, verimli ve mıhlı yürütülmesini keşfetmek, vatandaşla müteveccih yer bereketli kamu hizmetlerini sunabilmek için ilimizde 2022 yılında gerçekleştirilen ve 2023 yılında yapılması planlanan çalışmaların değerlendirildiği Genişletilmiş İl İdare Şube Toplantısına iştirak sağladık. Valimize bizi bu kök toplantılara nida ettiği amacıyla, sivil cemiyet örgütlerine etkin alım çalım üstlenebilme fırsatı verdiği için antrparantez teşekkür ediyoruz. Endüstri ve Teknoloji Bakanlığı ve KTSO aksiyon birliğiyle ‘Ülkemizde Yatırımlara Uygulanan Teşvikler’ konulu brifing semineri odamızın hizmet binasında gerçekleşti. Devletin umumi ve bölgeler bazında verilen yatırım teşviklerinin anlatıldığı seminere, Isteklendirme Uygulama ve Yabancı Resülmal Genel Müdür Vekili Mehmet Yurdal Mecnunca katıldı. Kendilerine, davetimize icabet yazar hem yapmış oldukları brifing semineri hem üstelik ‘3 Nisan Sanayi Günü’ olsun kampanyamıza vermiş olduğu destekten ötürü teşekkür ediyoruz” diye konuştu. – KARABÜK

Share: