Antalya’dan geldi sokak çıkmaz dolaşıp zayi kardeşini arıyor

Antalya’birlikte hararetli Abdullah Altun şizofreni hastası olan 34 yaşındaki kardeşi İrfan Altun’u otama amacıyla getirdiği İstanbul Sultangazi’de hastaneye götürdüğü esnada benzeri usa vurma talaz sonucunda kaybetti. Günlerdir kardeşinden gelecek güzel haberleri bekleyen Altun çıkmaz çıkmaz gezerek elindeki ası ile kardeşini arıyor. Altun kardeşini bulan ya de bilgelik veren kişiye 10 bin TL dürü vereceğini belirtti.

Antalya’birlikte hayat dolu Abdullah Altun şizofreni hastası olan 34 yaşındaki kardeşi İrfan Altun’u otama üzere getirdiği İstanbul Sultangazi’de hastaneye götürdüğü esnada benzeri yargılama dalgınlık sonucunda kaybetti. Günlerdir kardeşinden ati sunturlu haberi bekleyen Altun sokak sokak gezerek elindeki ası ile kardeşini arıyor. Kardeşini bulan evet dahi vukuf düz kişiye 10 bin TL armağan vereceğini belirten Altun “Kardeşim şizofreni hastası ayın 8’inde tedavi amacı ile İstanbul’a getirdim saat 13.00 sıralarında evden çıktık ve tedaviye gidiyorduk. Teyzem yanımdaydı kendisi geride kalınca ona muavenet etmek istedim o esnada aynı telefon geldi ve bu esnada benim dikkatim dağıldı. Kardeşimi kuzenim ile sanıyordum o ise benimle sanıyormuş telefonu kapatınca kardeşimin kaybolduğunu fark ettim. O günden beri arıyorum ve bakmadığım düzlük kalmadı. İlk günler telefonlar gelmeye başladı umutlandık amma seçkin gittiğimiz noktada kendisi benzeri girişim önde olduğu için bulamadık. Son günlerde telefonlarda kesilince umudum kesilmeye başladı. Akılsal dengesi durumunda değil ve kuşkusuz yaşıyor lacerem geçiniyor aklım almıyor” dedi.

Abdullah Altun “Buradaki evcil basındaki rüfeka ile angajman kurduk sağ olsunlar ellerinden mevrut yardımı bizden esirgemediler ve hep fotoğraflarını paylaştılar. İlk günlerde duygun vatandaşlardan telefonlar geliyordu amma kardeşimi ararken arayıp kardeşini bulundu mu diye niteleyerek numara geçenler ve telefonu yüzüme kapatanlar oluyor. Benim filhakika dalgı düzenim kalmadı yemekten kesildim konusunda hakeza kontak insanlar ile karşılaşıp benimle küçümseme etmeleri gerçekten haddinden fazla üzüyor. Kendisinin halen buralarda olduğuna eminim ve onu bulana kadar üstelik gitmeyeceğim. Yeter ki tıpkı dakika ilk onu bulayım onun için umum gücümü kullanıp sonuna kadar aramaya devam edeceğim. Ego çabucak izleyenlerden yardım istiyorum. Şayet kardeşimi bulan evet ve bizimle bağlantı kuranlar olur ise namına 10 bin TL ödül vereceğim. Kardeşimi görenler lütfen benimle birlik kursun Tanrı rızası amacıyla” şeklinde konuştu. – İSTANBULShare: