Alçalma uğruna elektrikli aracıyla İsviçre’den yola daha çok Türkiye’de 81 ili geziyor

Iptila uğruna elektrikli aracıyla İsviçre’den yola bundan sonra Türkiye’dahi 81 ili geziyor

ERZURUM Elektrikli araçla Türkiye’nin gezilip gezilemeyeceğini alçalma ederek Türkiye’ye mevrut Halide Studer, gezdiği 40’ncı devlet yerine Erzurum’a geldi. Erzurum’bile diri elektrikli kurgu uzmanı Muhammet Durmuş’un davetiyle mevrut Studer İsviçre’da faal arkadaşlarına elektrikli araçla Türkiye’nin gezilebildiğini ispat etmek istiyor.

İsviçre’da kıpırdak Halide Studer, Türkiye’nin elektrikli araçla gezilip gezilemeyeceğini iptila ettiği amacıyla aracıyla Türkiye’yi gezme kararı aldı. Henüz bilahare Erzurum’birlikte faal Elektrikli kurgu Uzmanı Muhammet Durmuş’un daveti konusunda kişi elektrikli aracı ile Türkiye’ye geldi. Edirne’den başlayarak ülkeyi gezmeye başlayan Studer 40’ncı gezeceği il namına Erzurum’a geldi. Studer henüz ilk 76 ülke gezdiğini belirtirken Türkiye büyüklüğünde iyice tıpkısı yer görmediğini tabir etti. Mavera yandan İsviçre’deki arkadaşlarına Türkiye’nin elektrikli araçla gezilebildiğini dahi tanıtlamak talip Halide Studer, ülkenin cemi illerinde elektrikli aracını yükleme edebildiğini söyledi.

“Türkiye’nin her yerini elektrikli araçla gezmek mümkün”

Türkiye’nin elektrikli araçla gezilebileceğini İsviçreli arkadaşlarına kanıtlamak üzere Türkiye’yi elektrikli aracıyla gezmeye başladığını belirten Halide Studer, “Buraya İsviçre’den geldim. İsviçre’üstelik yaşıyorum ve şuanda Türkiye’bile tatildeyim. Gezmeyi çokça seviyorum ve 76 talih gezdim. Şuanda buraya geldiğim elektrikli aracımla birlikte 18 talih gezdim. Türkiye’yi gezmem için oğlum beni yönlendirdi. Birde özlük memleketin olan Türkiye’yi gez dediler. Bununla beraber merak ettiğim süresince bu geziye gezinti kararı aldım. Ayrımsız elektrikli araçla Türkiye gezilebilir mi diyerek zaaf ettim. Hem öz merakımdan hem üstelik İsviçre’üstelik elektrikli kurgu kullanan arkadaşlarıma gezilebileceğini kanıtlamak üzere geziye çıktım. İsviçre’den çok takipçim olduğu amacıyla gelişigüzel dönüş görsünler diye niteleyerek içtimai medya hesabımdan de paylaşım yapıyorum. Hem Türkiye’nin haddinden fazla sunturlu olduğunu hem üstelik Türkiye’birlikte elektrikli aracın yükleme edilebildiğini afişe etmek Türkiye’bile bunu yazmak benzer” dedi.

“Erzurum’bile Türkiye’birlikte gezdiğim 40’ncı mülk oldu”

Türkiye’nin rastgele yerini gezeceğini ve şuanda gezdiği 40’ncı ülke adına Erzurum’birlikte olduğunu söyleyen Studer, “Uygulamalar var ve bu uygulamaların yönlendirmesi ile çokça macerasız bire bir şekilde yükleme noktalarını bulabiliyorum. Aracın menzili 560 kilometre amma çekicilik şartlarına bakarak değişiyor. Genişlik dağ ihtimal ile 450 kilometre sorunsuz şekilde gidebiliyorum. Erzurum Türkiye’da gezdiğim 40’ncı iklim oldu. Gezimde baya ilerledim yarısı bitti yarısı kaldı diyebilirim. Türkiye’nin gelişigüzel yerini gitmek benim üzere haddinden fazla önemli tek yeri atlamadan değme yeri gezeceğim. Türkiye gezimde haddinden fazla güzelce şeyler yaşadım ama benim dikkatimi calip 15-25 yaş grubu arası gençler oldu. Burada gençler haddinden fazla bilgili ve bilinçliler. Temas şeyi zül ediyorlar. Bende onları aracımla devir attırarak gezdiriyorum. Erzurum’u yunak buldum ayrımsız şekilde insanları üstelik çok yunak. Kıtipiyoz doğu insanı çokça adamcıl ve seçkin durumda koruyucu oluyorlar” diyerek konuştu.

“76 büyüklük gezdim Türkiye büyüklüğünde sunturlu devlet görmedim”

Muhammet Durmuş’un daveti konusunda buraya geldiğini de ifade fail Studer, “Burada Muhammet diyerek bir arkadaşım var bana çok koruyucu oldu. cağ kebabı yedim ve çokça beğendim. Yarın Bayburt, Gümüşhane’yi gezeceğim. Daha sonradan Erzincan’a gideceğim. 76 mevki gezdim ve bayağı Türkiye büyüklüğünde domuzuna tıpkı büyüklük elan görmedim. Muhammet bana gezdiğim bölgelerde haddinden fazla koruyucu oldu. Zaten buraya onun daveti ile geldim” şeklinde konuştu.

“Önemli olan Doğu Anadolu’nun elektrikli araçla gezilebildiğini sarmak”

Türkiye’nin ve Maşrık Küçük Asya’nun elektrikli araçla yurtdışından gelinerek gezilebileceğini kaydeden Elektrikli vasıta uzmanı Muhammet Durmuş, “Gün Doğusu Anadolu bölgesini elektrikli araçla gezen önceki gönül benim. Halide hanımı de toplumsal medya üzerinden izlem ediyordum. Elektrikli kurgu ile gezdiği yerleri görüyordum. Onu Türkiye’ye çağırma ettim. Gezisinde ona öncülük etmek istedim ve çekmece bizi kırmadı buraya Erzurum’a kadar geldi. Türkiye’nin batısında elektrikli araçla hiçbir sorun yaşanmadığı biliniyor. Muhteşem olan Şark Anadolu’da elektrikli araçla gezilebildiğini eksiltmek ve farkındalık monte etmek benim amacımdı. Halide Bayan elektrikli vesait üzerinde çokça anaç aynı eş elhak kendisi birlikte elektrikli vasıta sürüş eğitmeni adına tecrübeye ehil durumda. Bu benim hayalimdi yurtdışından elektrikli araçla Erzurum’a getirip Erzurum’u ona tanıtmaktı” açıklamalarında bulundu.

Share: