Afyonkarahisar’da badminton turnuvası tamamlandı

Afyonkarahisar’da düzenlenen 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Yâd Badminton Turnuvası tamamlandı.

Kocatepe Spor Kompleksi Tınaztepe Spor Salonunda yapılan turnuvaya 60 sportmen katıldı. Küçükler, yıldızlar ve çoluk çocuk kategorisinde planlı müsabakalar 2 çevrim sürdü.

Bu tür hususi turnuvaların hem çocukların sosyalleşmesine hem üstelik var olan maç performanslarını artırdığını tamlayan Badminton İl Temsilcisi Emre Tok: “18 Mart Çanakkale Şehitleri Ihtifal Haset nedeniyle düzenlediğimiz turnuvada kamu şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Cahillik ve Spor İl Müdürümüz İsmail Hakkı Kasapoğlu’nun bize desteğiyle bu arada özel günlerde bu biçim özel turnuvanın eli nimetli artağan yapmaya çalışıyoruz. Buradaki esas amacımız dediğim kabilinden sporcuların maç performansı, maç alışkanlığı, bir zamanda burada bergüzar edinim ve kaybetme duygusu kazanarak gelişimlerine katkı keşfetmek.” dedi.

Badmintonun fiziki aktivitenin birlikte zihinsel gelişimi birlikte desteklediğini söyleyen Tok: “Anaokullarından itibaren üniversiteye kadar Badminton branşını tanıtıyoruz. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde ehliyetli sayıda çalıştırıcı var. Kasapoğlu’nun üstelik katkısıyla bu çalıştırıcı arkadaşlarımızla beraber okul bazında paylaşım yaparak ücretsiz eğitim bilimi veriliyor. Hem okul sporlarında hem birlikte ileriki zamanlarda Cahillik Merkezleri vasıtasıyla üstelik öğrencilerin bu spora devam etmelerini sağlıyoruz. Çünkü bu spor hem fiziki aktivitenin beraberinde zihinsel gelişimi de destekliyor. Desteklerinden çevre İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu’na teşekkür ederim.” ifadesinde bulundu.

Antrenmanlarımı aksatmayacağım

Afyonkarahisar Toyluk ve Spor İl Müdürlüğü Antrenörü Yavuz Ergürbüz’ün Oruçoğlu Ortaokuluna gelmesiyle badminton sporu ile tanıştığını söyleyen sporcu Emirhan Portakal: “Antrenmanlara başladıktan sonradan farklı heveslendim. İlk yarışmalarımda 2 -3 sefer kaybettim. Elan sonra Afyonkarahisar’ı temsilen kadro yarışmalarına katıldım. Oradaki atmosferi yaşayınca sporu imdi sevmeye imdi bağlanmaya başladım. Geçtiğimiz aylarda Türkiye Badminton Federasyonu yoluyla düzenlenen 17 yaş şeş turnuvada 3. turda kaybettim. Orada aynı derecem olmadı amma şurası fark ettim antrenmanlarımı hiç aksatmayacağım. Benzeri egzersiz de çokça molekül kaybettiriyor” dedi. – AFYONKARAHİSAR

Share: