Adana’da 4 kişiyi bıçakla yaralayan 2 gasp sanığının 19 yıl 6’şar ay hapsi istendi

Adana’nın eşkal Yüreğir ilçesinde 4 kişiyi bıçakla yaralayıp sigaralarını gasbettikleri iddiasıyla tutuklanan 2 sanık için 19 sene 6’şar aya büyüklüğünde kodes cezası istemiyle ülkü açıldı.

“Apansız çok kişi marifetiyle şeb vakti silahla plaçka” ve “bile bile cerh” suçlamasıyla 23 Gücük Ay 2022’de tutuklanan L.Y. ve M.H. üzerine düzenlenen sormaca kapsamında savcılıkça hazırlanan savca, 8. Güç Ceza Mahkemesince kabul edildi.

Sanıkların Dervişler Mahallesi Iye Bağatur Bulvarı’ndaki tıpkısı parkta geceleyin vakti tutum yapan E.D, H.H, İ.D. ve Y.Ö’nün yolunu keserek zorla sigara istedikleri tamlanan iddianamede, müştekilerin bunu kabul etmemesi ve direnmesi üstüne bıçakla saldırıp niteliksiz tıbbi müdahaleyle giderilemeyecek şekilde branş ve bacaklarından yaraladıkları anlatıldı.

İddianamedeki ifadelerinde haklarındaki suçlamaları reddeden sanıklar L.Y. ve M.H’nin mağdurlara ilişkin doktor raporu, canlandırma tutanağı, olay tecrübe ve tespit tutanağı üstelik dikkate alınarak 19 sene 6’şar aya kadar hapisle cezalandırılması talebinde bulunuldu.

Share: