20 ilde eş anlı Müsilaj-2 Operasyonu başlatıldı! 233 nahoş amacıyla yakalama kararı var

Bakanlıktan yapılan açıklamaya bakarak, Itimat Genel Müdürlüğü KOM Daire Başkanlığı koordinasyonunda birleştirme yanlışlık örgütleriyle savaşım kapsamında daha önce düzenlenen operasyonların arkası sıra çalışmalara bitmeme edildi.

ÇIFTLIK EKİPLERİ HAREKETE GEÇTİ

Bu kapsamda sahil şeridinde yaşayanların üzerinde etki, matematik, gözdağı ve gayret yöntemlerini kullanarak kendilerini kerem erklerinden üstün göstermeye etkin, mutluluk turizmini huysuz etkileyen mafya tipi tevhit yanlışlık örgütleri ve bu örgütlere cebe sağlayan yanlışlık gruplarına müteveccih Cumhuriyet Altını başsavcılıklarının talimatları doğrultusunda KOM Ofis Başkanlığı koordinasyonunda harekete geçildi.

20 İLDE 12 ORGANİZE SUÇ ÖRGÜTÜ BELİRLENDİ

Adana, Antalya, Okumuş, Balıkesir, İzmir, Muğla, Mersin, Bursa, Çanakkale, Samsun, Hatay, İstanbul, Kalabalık, Tekirdağ, Giresun, Kastamonu, Bartın, Düzce, Rize ve Zonguldak kalkışmak üzere 20 ilde “suç çalışmak üzere teşekkül yapmak, örgütün faaliyetleri kapsamında çapul, faizcilik, tehdit, kasten öldürme” suçlarını dinamik 12 organize yanlışlık örgütü belirleme edildi.

Ayrıca bahis konusu örgütlere zırh realizasyon ederek 6136 sayılı Kanun’a muhalefet suçunu dinamik, kamu güvenliği ve barışına tehdit oluşturan 27 yanlışlık grubu belirlendi.

EŞ ZAMANLI OPERASYONLAR DÜZENLENDİ

Bunun konusunda Cumhuriyet Altını başsavcılıkları vasıtasıyla haklarında murakabe kararı verilen 233 şüphelinin yakalanması için bu sabah senkronik “Müsilaj-2 Operasyonu” düzenlendi.

Share: