Veri- Sen’den Ulaştırma Bakanlığı’na: Bağımsız Hüküm Uğrunda Adisyon Vereceksiniz

KESK’e sadık Bili- Sen, Ankara Ulus’taki Atatürk Anıtı uğrunda yaptığı açıklamada, sendika üyelerinin “filiz” edilmesine akıbet verilmesi çağrısı yaptı. Selen-Sen Umumi Başkanı Mutlu Balcan, “Kendini yasalardan faik gören, sendikal ayrımcılık fail, âdem çalışkan, akim atamalara imza atıp ve kurum kaynaklarını kendileri, yandaşları ve aileleri amacıyla aldırmayarak kullananlardan ahit gelince müstakil geçerlilik uğrunda hesap soracağız” dedi.

KESK’e sınırlanmış Bilim- Sen üyelerinin, TRT Genel Müdürlüğü önünde boşaltmak istediği açıklamaya müsaade verilmedi. Haber-Sen üyeleri bunun üzerine Ankara Ulus’taki Atatürk Anıtı uğrunda açıklama boşaltmak istedi. Fakat burada birlikte eyleme polis güçleri müdahale etti.

Bilgelik-Sen üyeleri ile polisin ortada yaşanan kısa devamlı tartışmanın peşi sıra basın açıklaması yapılmasına izin verildi.

“Baskılar, soruşturmalar, sürgünler bizi yıldıramaz” pankartı taşınarak yapılan açıklamada, sendika üyelerinin çalıştıkları işyerlerinden eksantrik şehirdeki birimlere görevlendirilmesine aksülamel gösterildi. “Cımbar” namına nitelendirilen bu görevlendirmelere cebin “Baskılar, sürgünler bizi yıldıramaz” sloganı atıldı.

Bili-Sen Umumi Başkanı Ongun Balcan, fariza yeri değiştirilen üyelerini şöyle açıkladı:

“Sendikal hareketlilik yürüten esbak dolaşma Umumi Başkanımız ve bir zamanda Sazak iklim temsilciliği yapan Musa Özdemir’i Kayseri’ye, Form Denetleme Kurulu Üyemiz Cevelan Tetik Karabulut’u Iğdır’a, Diyarbakır Ofis Yönetiminden Cengiz Oluç ve Batman İl Temsilcimiz Erdal Tilen’i Kozluk ilçesine, İstanbul Büro Denetim Kurulu Üyemiz Mutlu Düzova’yı Şanlıurfa’ya, İstanbul’de işyeri temsilcimiz Fatih Akgöl’ü Hakkari Çukurca’ya, Ankara üstelik İşyeri temsilcimiz Payidar Çınar’ı Gaziantep’e yasaya bulutsuz muhalif olmasına karşın hareket yerlerinden ve ailelerinden kilometrelerce uzağa ve teşkilatlanma alanının dışına sürerek faaliyetlerini engellemeye çalışıyorlar.

Batman PTT Tevzi ve Çokluk Müdürlüğünde çalışan temel müvezzi; emekçi arkadaşlarımıza sorumluluk uygulamakta, cinsiyetçi küfürler ederek dağıtıcıların üzerine yürümekte, kavgayla, taşlama ile dağıtım yaptırmaya çalışmakta, İHS’li arkadaşlara yönelik aksiyon güvencelerinin olmadığını, istese keyfi yerine temas periyot cihetlerini değiştirebileceğini söyleyerek mobbing uygulamaktadır. Bu baskıları akseptans etmeyen arkadaşlarımız Başmüdürlüklerine şikayet dilekçesi yazarak konu ile ilgili soruşturma açılması talebinde bulunmuşlardır.”

“ÜYELERİMİZE MOBBİNG UYGULANIYOR”

“Organize bulunduğumuz işyerlerindeki yöneticiler örtüsüz sendikal ayrım yapmakta üyelerimize mobbing uygulamaktadır” diyen Balcan, Eriştirme ve Danışma Bakanlığı uğrunda üstelik gösteri yapacaklarını dile getirerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“PTT emekçilerinin eş onuruna yakışan koşullarda yaşaması ve çalışabilmesi üzere savaş ettik, ediyoruz, edeceğiz. Üyelerimize yapılan hukuksuz sürgünler son bulana kadar mücadelemize bitmeme edeceğiz. Sürgünler gabi alınmadığı takdirde ülkenin dört bir yanından üslup kolları ile basın açıklamaları yapılarak PTT Genel Müdürlüğü ve Iblağ Bakanlığının önünde kitlesel basın açıklaması yapacağız. PTT yönetiminin yanlışlık teşekkül eden bu tutumunu kamuoyunun takdirini sunuyoruz. Kendini yasalardan yüksek gören, sendikal ayrımcılık fail, adam kayıran, başarısız atamalara imza atıp ve gurur kaynaklarını kendileri, yandaşları ve aileleri amacıyla fütursuzca kullananlardan devir gelince mutlak hız uğrunda hesap soracağız.”

Share: