Vekil Kirişci 6’lı masaya yüklendi, “13 değil, 133 yol toplansanız sizin oradan aday sokak”

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, “12 Sefer toplanmışlar masanın şeş üstü ayrımsız masayı hile edemiyorlar. 13. Toplantıya kaldı diyorlar. 13 değil, 133 posta toplansanız sizin oradan abra çıkmaz, namzet çıkmaz” dedi.

Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu ilçesi Coşku Bahçesi’nde SELIM Partili gençlerle mülaki Bakan Kirişci, 6’lı masaya yüklendi. 6’lı masanın aday çıkaramadığını hatırlatan Nazır Kirişci, “12 Posta toplanmışlar masanın şeş üstü tıpkısı masayı dalavere edemiyorlar. 13. Toplantıya kaldı diyorlar. 13 değil, 133 nöbet toplansanız sizin oradan denge çıkmaz, namzet çıkmaz. Takmışlar cumhurbaşkanımızın adaylığına. Madem cumhurbaşkanımızın namzet olması sizin için süssüz tıpkısı proses olacaksa, cumhurbaşkanımızın adaylığına ne itiraz ediyorsunuz. Mademki yenebileceğiniz bire bir aday ise münasebet korkuyorsunuz, niçin onun namzet olmasına mani olmaya çalışıyorsunuz. Siz kendiniz bire bir aday çıkaramıyorsunuz. Halk İttifakı’nın adayı, ‘cumhurbaşkanımızdır’ dediğimizde, ‘namevcut onu istemeyiz’ diyorsunuz. Olur siz adaysız tıpkısı seçme mi istiyorsunuz. Bunların kafaları çokça tuhaf. Bir şeyleri olanların kafası anlaşılmaz, onların kafasında bir molekül üstelik bulunmayan onu üstelik söyleyeyim” dedi.

Muhalefetin yerlerde süründüğünü söyleyen Icra Vekili Kirişci, “Bu ülkenin bildirme nazik talihsizliği, böyle bire bir güçlü dümen, stabil aynı yönetime ufak tefek yanlışları olduğunda veyahut almaşık çözümleri da olabilen ayrımsız muhalefet olmasını ego isterim. Muhalefet demokrasilerde yer beş altı nüfuz büyüklüğünde önemlidir. Amma bizim muhalefetin muhalefetlik ile on paralık alakası yok. Yerlerde sürünüyorlar, ne halleri varsa görsünler. Hangi diyelim tığ işimize bakacağız. Yolumuza bakacağız, siz gençlere güveniyoruz. Temas birimizin, ‘şu anda sadece düşünce isnat etmek ile mükellefim’ demeyeceğiz. Bunun yüce ayrımsız intihap olduğunu, ciddi ayrımsız seçme olduğunu ve bizim büyüklüğünde sizin dahi çalışmanız gerektiğini size bir misil henüz hatırlatmak isterim” dedi. – KAHRAMANMARAŞ

Share: