Vatandaşlar sosyal bölük projesi amacıyla başvuruda bulunuyor

Sakarya, Karabük, Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın ve Kocaeli’de vatandaşlar, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı sosyal konut projesine müracaat yapıyor.

“Cumhuriyet Tarihinin Sunu Büyük Içtimai Göz Projesi” diye nitelenen ve adı “İlk Evim, İlk İş Yerim” namına belirlenen kampanyaya başvurular, e-Heybet’in yanı sıra proje ilindeki Ziraat Bankası ve El Bankasının yetkili şubeleri vasıtasıyla üstelik yapılabiliyor.

Bu kapsamda sabah saatlerinden itibaren evraklarıyla bankalara mevrut vatandaşlar, projeye başvurularını gerçekleştirdi.

Bankalar vasıtasıyla yapılacak başvurular, 14 Ilkgüz-31 Ilk Teşrin 2022 tarihleri beyninde akseptans edilecek. e-Celal başvuruları ise 28 Teşrinievvel’de sona erecek.

Sakarya’de vatandaşlar, Adapazarı, Hendek, Arifiye, Kocaali, Ferizli ve Taraklı’bile inşa edilecek toplanmış 2 bin 750 basamak amacıyla vezneci şubelerine geldi.

Proje kapsamında eşkâl ile 6 ilçede 902 ev yapılması planlanan Bolu’dan projeye başvuran vatandaşlardan Katışıksız Belirti, AA muhabirine, zor olduğunu ve yıllardır ev sahibi olamadığını söyledi.

Kirada oturduğunu belirten Araz, “İnşallah eş sahibi oluruz. Cenabıhak herkese nasip etsin, temennimiz odur.” dedi.

Projeye 700 hane yapılacak Karabük’ten başvuran Muhammet Kaya birlikte projeden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Yetkililere teşekkür fail Kaya, “Bu genç yaşımda eş hayalimi gerçekleştireceğim. Evi, Karabük’ten alacağım.” diye niteleyerek konuştu.

Adem Kompozit ise kiraların faziletkâr olduğunu aktararak, Eskipazar ilçesinden karı kabul etmek istediğini kaydetti.

Öte yandan 5 bin 200 ev yapılacak Kocaeli’den, 1100 göz düz yazı edilecek Düzce’den, 1450 konut kontenjanı ayrılan Zonguldak’tan ve 550 basamak yapılacak Bartın’dan vatandaşlar projeye başvurma ediyor.Share: