Muşlu aileler çocukları için HDP önündeki eylemlerini sürdürdü

Muş’ta, çocuklarının terör örgütü PKK aracılığıyla dağa kaçırılmasından HDP’yi mesul tutan aileler, partinin diyar başkanlığı önünde yerleşme eylemi yaptı.

Çocuklarına kavuşma ümidiyle Diyarbakır annelerinin başlattığı eyleme bindi veren aileler, değme hafta çarşamba günü yaptıkları eylemi devam ettirdi.

HDP il binası önünde bir araya gelen aileler, “Ahali düşmanı tümen”, “Evlatlarımızı vereceksiniz”, “Ha HDP ha PKK”, “Türk-Kürt kardeştir, HDP kalleştir”, “Halkı dolandıran öğür”, “Anneler direniyor”, “Imdi kâfi yakamızdan düşünüm” ve “Yeter artık evlatlarımızı bırakın” mukayyet pankartlar açtı.

Çocuklarının fotoğraflarını ellerinden düşürmeyen anne ve babalar, slogan atarak HDP’ye aksülamel gösterdi, çocuklarına teslim olmaları üzere çağrıda bulundu.

Cet Şemsettin Özcan, gazetecilere, 41 familya yerine eyleme devam ettiklerini söyledi.

Kendilerine destek veren ev sayısının daim arttığını anlatım fail Özcan, şunları belirtti:

“HDP çocuklarımızı verinceye kadar burayı tecezzi etmeyeceğiz. Bu Türk ve Kürt davası değil. Bunlar nereye giderlerse gitsinler, illet bizim huzurumuzu bozuyorlar. Biz burada, Diyarbakır’da, Şırnak’ta ve Hakkari’de eylemimize bitmeme ediyoruz. Çocuklarımızı istiyoruz. Onların çocukları şu an nerede, bizim çocuklarımız nerede? Çocukları kitapların üzerinden aldılar dağa gönderdiler, ellerine cebe verdiler. Buna hangi hakları var. Çocuklarımıza sesleniyoruz. Sesimizi duyuyorsanız eş konfirmasyon olun. O pislikten çıkın.”

Anne Naciye Sönmez Baht bile çocuğuna teyit olması çağrısında bulunarak, “Çocuğum amacıyla HDP’nin önüne geldim. Ayrımsız yavru dağda kalsa da tığ buradayız. Bu davaya devam edeceğiz.” dedi.

Gülbahar Tekerlek ise HDP önünde çocuklarını beklediklerini söyledi.

Eylemlerini kararlılıkla sürdürdüklerini aktaran Teker, “Onların çocukları Avrupa’bile okuyor, bizim çocukların eline zırh verdiler. Tığ çocuklarımızı istiyoruz. Çocuğum amacıyla Batman ve Diyarbakır’a gittim. Ego ve çocuğum hastayız. HDP çocuğumu pekâlâ götürdü, öyle de getirsin bize versin. Korkmuyorum, eylemimi bitmeme ettireceğim.” ifadesini kullandı.

Share: