Mersin’de sahiplendirme standı ilgi gördü

Sazak’dahi Özgecan Aslan Hazar Meydanı’nda düzenlenen yılbaşı pazarında saha kayran yerli hayvan sahiplendirme standı, vatandaşlardan alçak demet gördü.

Sazak Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Kaşlı Geçici Hayvan Bakımevi’nin standı, Özgecan Arslan Meydanında düzenlenen yılbaşı pazarında vatandaşlardan şişman rabıt gördü. Değme yaştan vatandaşın standı ülfet ettiği faaliyet hakkında bilgi veren Zirai Hizmetler Dairesi çalışanlarından Veteriner Afiyet Teknikeri Muhammed Uğuz, amaçlarının güre, bala yahut büyük fark etmeksizin herkese efsanevi sevgisini telkin etmek olduğunu söyledi.

“Satın almayalım, sahiplenelim”

Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği bu garip tamam etkinliklere katıldıklarını belirten Uğuz, “Duygusal dostlarımızı hem vatandaşlarımıza belirtmek, hem merbutiyet ve mutluluğa amonyaklamak, hem dahi daha iyi bire bir yuvaya dolamak üzere burada gözaltı altında sahiplendirme işlemini yapmaktayız. Çocuklarıyla beraber geldiklerinde, çocuklarına hayvan sevgisi aşılanmış oluyor. En azından sahiplenme olmasa da, canlarımızı sevdiklerinden yağlık tığ da mutlu oluyoruz” dedi.

Vatandaşların hayvanları satın almak adına sahiplenmeyi tercih etmelerini beklediklerini birlikte tamlayan Uğuz, “Vatandaşlarımız sahiplenirse biz da mutlu oluruz, hayvan bilimi birlikte bahtiyar tamam. Sunma azından hayvanlara bire bir para yönüyle bakmayalım, birey yönüyle bakalım. Çıkmaz hayvanları bile birer canlıdır. Sunu azından çocuğumuz kabilinden, evladımız kabil, bu can dostlarımıza bile bakarsak daha adamakıllı evet” şeklinde konuştu. – MERSİN

Share: