Mersin’de 6 yaşındaki kız çocuğuna cinsel sömürme iddiası! CHP’li vekil paylaştı

İsmailağa Cemaati’ne ilişkin Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Aydınlık Gümüşel’in kızı H.K.G.’nin 6 yaşında evlendirilip senelerce cinsel istismara uğradığı iddiaları gündemdeki yerini korurken, bire bir işkembe bulandıran olay henüz yaşandı. Anamur ilçesinde 12 yaşındaki kız çocuğuna 6 yaşındayken köyün imamı, bugünlerde ise 2 eniştesi ve tıpkısı komşusunun cinsî istismarda bulunduğu iddia edildi. Olayın ortaya çıkmasının ardından gözaltına alınan 4 zanlı duruşma kararıyla serbest bırakılırken, müddeiumumilik karara itiraz etti.

ZANLILAR BAŞIBOŞ BIRAKILDI

CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, olayla ait toplumsal medyadan videolu izah yaptı. Antmen, “Pespaye kıza cinsî istismar, önder enişte bitişik işin ortamında” başlığıyla yaptığı paylaşımına “Sazak’birlikte 12 yaşındaki kız çocuğunun ilk 6 yaşındayken köyün imamı; bugünlerde ise 2 eniştesi ve benzeri komşusu tarafından sömürme edildiği argüman edildi. Çocuğumuz esirgeme altında. 4 gönül başıboş amma savcılık itiraz etti.” notunu düştü.

“ÇOCUĞUMUZ ŞİMDİ KORUMA ALTINDA”

Çocuğun siper altına alındığını söyleyen Antmen, “Kız çocuğumuz 6 yıl önceki köyün imamı tarafından istismar edildiği iddiası var. Olay kapatılıyor. Bu yıllar sonrasında ise kız çocuğunun iki eniştesi ve bire bir komşusu tarafından de sömürme edildiği tabir ediliyor. Kızın okuldaki öğretmenleri Anamur Içtimai Hizmet Merkezi Müdürlüğüyle irtibata geçiyor. Çocuğumuz şimdi himaye altında. Babası olmayan yavrumuzun annesi da namına bakamayacak durumdadır” ifadelerini kullandı.

“İSTİSMAR EDİLMEYE 6 YAŞINDAYKEN BAŞLANMIŞ”

Antmen, şunları söyledi: “Müddeiumumilik soruşturma açtı. Kız çocuğumuz şu anda 12 yaşında. İstismar edilmeye 6 yaşındayken başlanmış. İmamın birlikte zarfında olduğu failler gözaltına alınıp adliyeye sevk edildi, savcılık tevkif istedi fakat mahkeme dört kişiyi üstelik erkin bıraktı. Demin Anamur Başsavcılığı karara itiraz ediyor. Konunun sonuna kadar takipçisi olacağım. Bu olaylar maalesef seçkin geçen bölüm artıyor. Bunu meşrulaştıran, aklayan, bireysel olaylarmış kabil sunan ara sıra iktidar çevrelerince bu olayların önü açılıyor. Bire Bir kereden aynı kere olamaz anlayışının kırıcı tıpkısı sonucudur bu. Bu olayı açığa çıkartıp üstüne revan öğretmenlerimize de teşekkürname ediyorum.”

Share: