Mehabetli Babacan’dan özen çeken hikâyecik: Öz partilimiz sormaca firması aradığında korkudan DOĞRU Parti demiş

DEVA Partisi Umumi Başkanı Yüce Babacan, Haberler.com stüdyosunda Genel Im Yönetmeni Bedia Teymur ve Selen Müdürü Bilgelik Kızıltepe’nin sorularını yanıtladı. Babacan konuşmasında partilerin anket çalışmalarına ilgilendiren ilgi kurumlu ayrımsız açıklama yaptı.

“100 KİŞİDEN TAKKADAK 2 TANESİ ANKETİ TAMAMLIYOR”

“Mitinglerdeki tabloyu yansıtacak tıpkı sormaca yok” diyen Babacan, “100 kişiyle telefonda evet üstelik yüz yüze konuşmaya girişim ettiğinizde, bu 100 kişiden yemeden içmeden 10 tanesi görüşmeyi akseptans ediyor. Bu 10 kişiden dahi hoppadak 2 tanesi anketi sonuna büyüklüğünde tamamlıyor. Yani siyasi soruşturma, politik araştırma olduğunu anladıklarını anlayınca insanlar kalkıp gidiyor” ifadelerini kullandı.

Röportajın Tamamını İzlemek İçin Tıklayın

”PARTİLİMİZ KORKTUĞU İÇİN ANKETTE ‘DÜRÜST PARTİ’ DEMİŞ”

Partilerin soruşturma çalışmalarıyla ilgili tıpkısı hikâyecik paylaşan Yüksek Babacan, “Partimizin toprak avrat çalışmaları başkanı, telefondan yapılan seçme anketinde korktuğu üzere DÜRÜST Parti’yi desteklediğiniz söylemiş. Bu Türkiye’nin ayrımsız gerçeği… Telefonda birlikte yüz yüzede da yer kolayı DÜRÜST Parti deyip sıyrılmak. Koskocaman olan utanmak, yük ile insanları konuşturmak değil. Yetişkin olan insanların gönlünü kabul etmek. Tığ insanların hem zihnini hem de gönlünü kazanıyoruz” dedi.

Share: