Mardin’de yeşillendirme çalışmaları bitmeme ediyor

Mardin Valisi ve Büyükşehir Uray Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, Hop Geçidi’nde bitmeme fail yeşillendirme çalışmalarıyla ilgilendiren incelemelerde bulundu.

Valilikten yapılan açıklamaya bakarak, Hop Geçidi’nin beğenilen aynı manzara kazanması amacıyla munsap düzenleme çalışmaları kapsamında tenvirat çalışmalarının peşi sıra Mardin Büyükşehir Belediyesi Kasaba Dulda ve Arama Dairesi Başkanlığınca, çam ve çaltı grubundan oluşan 2 bin dikme ve direk toprakla buluşturuldu.

Vali Demirtaş, beraberindeki heyetle Savur-Hop kavşağı aranjman çalışmalarını durumunda inceledi, ekiplere çalışmalarında başarı diledi.

Fidan çaltı Demirtaş, dikilen fidanlara fert suyu verdi.

Kasaba Dulda ve Arama Ofis Başkanı Abdulselam Er’den hesaplı çalışmalarla ilişik bilgi düz Demirtaş, henüz yeşil benzeri Mardin için dikme ve fidanları toprakla buluşturmaya bitmeme edeceklerini belirtti.

Göreve geldikleri günden beri kestirmece 1500 hektar yeşil alanı Mardin’e kazandıracak projeleri hayata geçirdiklerini dile getiren Demirtaş, kentin koskocaman yol ağlarından biri olan Hop Geçidi yeşillendirme çalışmasının tamamlamasıyla alay malay kavşağın henüz estetik bire bir görünüme kavuşacağını kaydetti.

Yeşillendirme çalışması yapan ekibe kolayca dileyen, emeklerinden ekolojik ortam teşekkürname eden Demirtaş, ardından Savur ilçesine geçerek Başkavak Mahallesinde asfaltlama yapılması planlanan yolda incelemelerde bulundu.

Share: