Malatya’da 25 noktada 7 bin 500 taşımalık kuruluyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi vasıtasıyla 6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan hareket felaketinin arkası sıra konteyner kentler kurulumu noktasında okkalı bir faaliyet sergileniyor.

Malatya Büyükşehir Belediyesi MESTON marifetiyle şehrin ayrı ayrı bölgelerinde yeni konteyner kentlerin kurulumu üzere kayran düzenleme ve taşımalık nizam çalışmaları yapılıyor. Konuyla ilgili kendisine Büyükşehir Belediyesi Basın Nişane ve Halkla İlişkiler Ofis Müdürlüğü marifetiyle sunulan bilgilere göre, Malatya’ya gönderilen konteynerlerin, Taşımalık Şehir namına düzenlemesi üzere MESTON Şirketi Malatya Eşkal ile Akçadağ ve Doğanşehir ilçelerinde 25 ayrı noktada tahminî 7 bin 500 konteynerin kurulumunu yürütüyor.

Verilen bilgilere göre MESTON Şirketinin, konteyner şehir kurulumu için ivedilikle sınırlı olan sahalarda dayanç düzelti ve düzeçleme işlemlerini yaptığı akabinde da atık su, lağım döşemi ve içme suyu kadar ast bina çalışmalarını sürdürdüğü tabir edildi. Antrparantez Konteyner kentler için cümbüş trafolarının, hatlarının ve meydan panoları ile çıkmaz aydınlatmalarının de yapıldığı bildirildi.

Konteyner kentlerde zinde, tehlikesiz ve erinçli benzeri şekilde insanların yaşamlarını geçici ayrımsız süre birlikte olsa sürdürmelerine imkan atfetmek amacıyla MESTON eliyle, konteyner kentlerin vuzuh yolların kilit taşı ile döşendiği, hele çocukların yaşanan travmayı daha olağan ayrımsız şekilde atmalarına tıpkı nebze üstelik olsa bindi yöneltmek için bala baziçe alanlarının ihdas edildiği, basket sahaları ile mescitlerin yapılacağı bildirildi. – MALATYA

Share: