Karlıbel: “Sanayici ve esnafımız seçimden seçime hatırlandı, bunu yürümek istiyoruz”

Ordu’üstelik, Ticaret ve Uran Odası (OTSO) seçimlerine sonuç günler kalırken, Komutan Adayı Engin Uzun Karlıbel, şimdiye kadar sanayici ve esnafın seçme zamanı hatırlandığını, başbuğ seçilmesi yerinde geçmişten ibret alarak idare yapacaklarını söyledi.

OTSO Başkanlığı seçimleri, 22 Ekim 2022 tarihinde gerçekleşecek. Bulunan Başkan Servet Delimsirek, Engin Uzun Karlıbel, Levent Saika ve Ertuğrul Koç’un aday çalışmalarını sürdürüyor.

“Sanayicimiz ve esnafımız bilcümle boşlama edildi”

Çalışmaları çerçevesinde basın toplantısı düzenleyen gelişim insanı Açık Deniz Levent Karlıbel, 3 bine mail oy kullanacak seçmene ulaşmaya çalıştıklarını söyledi. Güre tıpkı ekip ile yola çıktıklarını rapor fail Karlıbel, “Prensiplerimiz, temeli ve hedefi Kalabalık olan cümleler ile kuruldu. Bu çağ farkındalık çağı idi, işini eskimemiş kuranın ve işini çok geliştirmiş olanın bile farkında olalım istedik. Zira bizim sanayicimiz ve esnafımız bilcümle ihmal edildi ve seçimden seçime hatırlandı, tığ bunu tahavvül etmek istiyoruz. Onlarla parçalanmamış ağırbaşlılık ve beklentilerini tutmak istiyoruz. Seçimden seçime değil, herhangi bir sıkıntılarında sübvanse etmek istiyoruz” dedi.

“Tamlık uyuşma ile kavgalı bir tecim ve endüstri odası ile başarılı olamayacağıma inanıyorum”

“Hükümetlerin yıllardır uyguladığı yerli kalkınma hamlesine site yerine üstelik katkımız olsun istiyoruz” diyen Karlıbel, “Önceki bu yöredeki esnafın, tacirin, tüccarın ve sanayicinin gelişmesi, bu gelişmeden alınacak payın halkımıza yansıması amacıyla elimizden geleni yapacağız. Kargaşa Tecim ve Sanayi Odası’nı muhakkak geçmişten ibret alarak yöneteceğiz. Kuruluşu yüzyıllara vasıl, serencam rakamlar ile kentimizde 100 almanak firmalar var. Bu ve benzeri firmaların bilgelik birikimlerinden seçkin antlaşma faydalanacağız ve müşavere merkezi kuracağız. Sakat firma yetkililerimiz ile bire bir araya gelirken, zihayat ekipler dahi enformasyon halinde olacağız. Kargaşa’yu barıştırmamız gerektiğine inanıyorum. Kargaşa’bile güvenilmez ayrımsız ara yaşanıyor. Tevhit sanayisi ile iş insanları ile sanayicisi ve fındıkçısı ile ilgisiz tıpkı tecim uran odası ile muvaffakiyetli olamayacağımızı görüyoruz. Ticaret ve endüstri odasının bünyesinde cümle dernekleri, gelişim insanı ve sanayici dernekleri toplamayı düşünüyorum” şeklinde konuştu

Karlıbel antrparantez, kente hususi üniversiteler ile fuarcılık merkezi kazandırmayı hedeflediklerini de sözlerine ekledi. Fuarcılık sektörünün karlı ve şehrin tanınması yerine kebir olduğuna değinen Karlıbel, bu iki projeyi hayata eylemek üzere çalışacaklarını belirtti. – CIVIL CIVIL

Share: