Karı Yumruk Oyunu Milli Takımı’na seçilen Hattıhareket Yenilmez, Avrupa Şampiyonası öncesi iddialı

Avrat Boks Milli Takımı sporcusu Iş Yenilmez (28), Karadağ’de 11-23 Teşrinievvel tarihlerinde düzenlenecek ve 81 kiloda savaşım edeceği Avrupa Şampiyonası’ndan zer madalyayla dönmeyi amaçlıyor.

Boksla 10 yıldır ilgilenen Yenilmez, bu yıl seçmelerde gösterdiği başarıyla milli takım kadrosuna girdi.

Ay-meydanda formayla çıkacağı ilk arsıulusal yarışma olan Avrupa Şampiyonası’na Karabük’te hazırlanan Gidişat Yenilmez, antrenörü Baykan Arslan eşliğinde günde koşa alıştırma yaparak yoğun depoluyor.

Yenilmez, 25 Ilkgüz-9 Ekim tarihlerinde İrlanda Milli Takımı ile Kastamonu’bile gerçekleştirilecek kuma kampa de katılacak.

“Böke adına yaklaşmak istiyorum”

Iş Yenilmez, AA muhabirine, gösterişli tempoda Avrupa Şampiyonası’na hazırlandıklarını söyledi.

Çok çalıştığını ve bu hatırat haddinden fazla beklediğini anlatan Yenilmez, “Hocalarım çok yardımcı oldu. sürekli alıştırma yaptık. Dayanabilen süreçlerden geçtik. Tabiatıyla kim tek hedefimiz orada İstiklal Marşı’mızı gururla okuyabilmek. Bunun üzere haddinden fazla çalıştım ve yapacağımı dahi düşünüyorum. İnşallah her şey dolgunca giderse böke kendisine dönmek istiyorum.” diye niteleyerek konuştu.

Milli topluluk antrenörleri ile takım antrenörü Baykan Arslan’a haddinden fazla özdek medyun olduğunu dile getiren Yenilmez, “Milli bando antrenörlerime teşekkürlerimi sunuyorum. Benim için özel olan ve 10 yıldır beni yetiştiren Baykan Aslan hocama da çok teşekkür ediyorum. İkimizin birlikte yer çok istediği şeye inşallah bu yıl kavuşacağız. Birbirimize bakarak ve ağlayarak İstiklal Marşı’mızı kavzamak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yenilmez, Avrupa Şampiyonası’nın arkası sıra olimpiyatlara hazırlanacağını sözlerine ekledi.

Aslan: “İddialı aynı takımız”

Milli takım antrenörü Baykan Arslan, Hareket Yenilmez’in bu yıl ay-yıldızlı formayı giymeye hak kazandığını belirtti.

Sporcunun Avrupa Şampiyonası’nda Türkiye’yi entrika edeceğini aktaran Arslan, “Bu şampiyonaya çokça bol hazırlandığımızı düşünüyorum. Sporcuların performansı de akıbet aşama gür. Acun şampiyonu reşit bire bir takımın fertleriyiz. Bu birlikte bizi gururlandırıyor. İddialı ayrımsız takımız, dünya şampiyonu olarak Karadağ’a gidiyoruz. Gidiş’nın birlikte orada Avrupa şampiyonu olacağına istekle inanıyorum. Orada birlikte ağlaya ağlaya İstiklal Marşı’mızı okuyacağız inşallah.” açıklamasında bulundu.

Share: