Kar yağdı, asfalttan piste döndüler

– Kar yağdı, asfalttan piste döndüler

Gençlik ve Spor Müdürü Sami Çığlık:

“Yüksekova imdi terörle değil, sporla alınacak benzeri şehir oldu”

HAKKARİ – Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde 4-6 Şubat’ta yapılacak kayaklı koşu eliminasyon yarışmalarına asfaltta hazırlanan sporcular, teferruatlı bire bir müddet bilahare kar üzerinde kayak yapmanın heyecanını yaşıyor.

Yüksekova, ilk kez yapılacak kayaklı koşu eliminasyon yarışmasına ev sahipliğine hazırlanıyor. Türkiye’nin bir nice ilinden tahminî 500 sporcunun ilçeye gelmesi bekleniyor. İlçe merkezine 15 kilometre uzaklıkta bulunan Kamışlı köyü akıllıca Yüksekovalı sporcular, sabahın erken saatlerinde alıştırma yaptı.

Türkiye Kayak Federasyonu’ndan yapılan açıklamada, Yüksekova’da şanlı aynı kayak organizasyonunun düzenleneceği ve yarışmaya Türkiye genelinden tahminî 500 sporcunun katılacağı belirtildi.

İlk kez kayaklı koşu eliminasyon yarışmasının Yüksekova’da yapılacağını belirten Bilgisizlik ve Spor Müdürü Sami Dokunaklı, “Yüksekova’da ilk kez böylesi yarışmanın düzenlenmesi bizleri oldukça sevindirdi. Bizler burada sporu tabana yayacağız. Yüksekova bundan sonra terörle değil, sporla alınacak ayrımsız şehir oldu. 25 ilimizden tahminî 500 sporcumuz buraya ati ve burada eliminasyon yarışmalarına katılacak” dedi.

Yüksekovalı milli kayakçı Orhan Örenlik ise haddinden fazla mutlu olduklarını belirterek, “İlk posta burada yarışma yapılacak. 500 sporcuyu burada ağırlayacağız. Biz birlikte bu yarışmaya katılacağız ve öncesinden aylardır beklediğimiz ski merkezimizde hazırlanıyoruz. Aşina asfalttan yapıyorduk, kar yağışıyla alay malay piste döndük” diyerek konuştu.

Share: