Kafile: “Son saniye bu seviyede oyunu tutmalıydık”

A. Hatayspor Maharet Sorumlusu Cevdet Kafile, Adana Demirspor maçının peşi sıra yaptığı açıklamada, uzatma dakikalarında yedikleri golden ufuk çok ümitsiz olduklarını söyledi.

Süper Lig’in 5. hafta maçında evinde karşılaştığı Adana Demirspor ile 1-1 berabere küsurat A. Hatayspor Ustalık Sorumlusu Cevdet Kafile, uğraş sonrası matbuat mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Göç, henüz soğukkanlı namına futbolun gereğini yapmaları gerektiğini belirterek, “Öncelikle elbette çok üzgünüz. Elimize kadar gelmiş maçta uzatmaların uzatmasında da gol yedik. Bu seviyedeki oyuncuların daha serinkanlı olup sizlerin bile bildiği kabilinden çıktı orada futbolun gereğini yaparak o maçı bitirmemiz lazımdı. Bunu yapamadık. Amma henüz öncesinde ilk yarı hele kaçan gollerimiz var. Güzelce benzeri karşılaşma oldu. Çok çok üzgünüz. Ayak Topu hesabına çokça molekül vardı, esenlik vardı. Amma orada akıbet an serencam saniye bu kur da henüz oyunu tutmalıydık diyorum. Oyunun geneline baktığımız ant doğrusu çokça dörtköşe ayrımsız oyun. Konusunda oynadığımız bir oyun. Çünkü hafta içerisinde rakibimizin neler yapabileceğini bildiğimiz amacıyla elan farklı hazırlandık. Lüzumlu baskıda, lüzum rakibimizin arkaya meyan bulup teferruatlı top atacağını bilcümle önlemlerimizi aldık ve öyle birlikte oldu. Aktör tercihleri dahi öyle oldu rakibimizin. Benzeri eski hafta üzere değil. Oyun planlarımız tuttu amma muayyen tıpkısı süre çıktı sürdürme oynandığı ant oyun planı kalmıyor. Benzeri birlikte tek beklemediğimiz 2 aktör değişikliği oldu. Ayrımlı düşüncelerimiz vardı zira oyunu tahrifat gidişatına göre hedeflerimiz farklıydı. Ama Kamil Ahmet’in beklenmedik rahatsızlığı sakatlığı, elan sonrası Onur’un bizi daha değişik tercihlere yönlendirdi. Bağımlı o bile ihtimal aynı eksiktir. Planlarımızı bozdu. Olacak bunlar. Haddinden Fazla üzgünüz. Hep taraftarlarımızdan defo diliyoruz. Keyifli tıpkısı karşılaşma oldu. Bunu galibiyetle taçlandırsak değişik şeyler konuşacaktık” dedi.

Barhana antrparantez Montella’nın kendilerine sövme ettiğini, kulübedeki ara sıra kişilerin oyunculara el attığını belirterek “Bunun haricinde izin ederseniz saha dışından ayrımsız madde söyleyeyim. Bizler maharet adamız sizler bile bu işin içindesiniz. İtalyan arkadaşımız meslektaşımız başladığından itibaren doğrusu tercümanımız çünkü bize iletiyor küfürlü konuşmalar, sataşmalar. Orada yegâne arkadaşımız sportif yönetmen mü bilemiyorum. Oyuncumuza print atmalar. Yani bunlar tek kubat şeyler. Tığ sahada kalacağız. Biz sahada kalacağız. Aktör sahada kalacak. Haddinden Fazla üzüldüm ben. Beceri adamsın, İtalya’dan gelmişsin. Sana bir sürü bütçe şaz. Sen belki da bizim gençlerimize yaşıt olacaksın. Biz kat sayı olmalıyız. Şerait hangi olursa olsun. Bu aha zira var. Bize kalay dahi edecekler. Ama biz serinkanlı kalacağız kim sahadakiler soğukkanlı kalsın. Bundan hava haddinden fazla üzüldüm. Meslektaşım yerine üzüldüm. Sevinçli maçtı. Oyunumuzun üstüne koyarak gidiyoruz ama bugün kazanmalıydık. Kazandığımız devir farklı yerlere geleceğimizi biliyorduk. O özgüvenimiz artacaktı. Üzgünüz taraftarlarımızdan bozukluk diliyoruz” dedi. – HATAYShare: