Ilbay Taşbilek, İslami Tesanüt Oyunları’nda kızıl madalya kazanan Azizoğlu’nu makamında kabul etti

Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, Konya’de yapılan İslami Dayanışma Oyunlarında değerli madalya kazanan Acun üçüncüsü Kick Boks sporcusu Feyzanur Azizoğlu’nu makamında akseptans ederek, tebrik etti.

Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, 5. İslami El Birliği Oyunları’nda Kick Boks’ta altın madalya kazanarak nazik bir başarıya imza atan Kelkitli milli sportmen Feyzanur Azizoğlu’nu makamında kabul etti. Bilgisizlik ve Spor İl Müdürü Derviş Atalay, Kelkit Osmanlı Cahillik ve Spor Kulübü Başkanı Osman Nas’ın da katıldığı programda Vali Taşbilek, sporcuya ve antrenörüne ödüllerini sunma etti. Azizoğlu’nun Konya’da gösterdiği başarının Gümüşhanelilerin göğsünü kabarttığını dile getiren Ilbay Taşbilek, milli sporcuyu kutlama etti.

Kelkitli milli sporcu Feyzanur Azizoğlu’ndan Olimpiyat ve Acun şampiyonluğu birlikte beklediklerini dile getiren Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, “Feyzanur Azizoğlu kızımızı, Kelkit’imizin, Gümüşhane’mizin altın evladını tekrar kutlama ediyoruz. Kudretli spor hayatını en üst Konya’daki İslam Olimpiyatları’nda da şampiyonlukla taçlandırdı. Henüz önce Türkiye Şampiyonluğu, Avrupa dereceleri ve Acun üçüncülüğü olan evladımız Konya’bile dahi hepimizin göğsünü kabarttı. Ben kendisini, ailesini ve ona düzentileme veren değerli antrenörlerimiz tebrik kartı ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Cenabıhak yolunu bahtını engelsiz etsin. İnşallah acun ve olimpiyat şampiyonluklarını birlikte kızımızdan nasipse bekliyoruz. İnşallah konusunda koyarak ülkemizi, milli formamızı ve bayrağımızı en üst düzeyde dubara edeceğine inancımız bitmeyen” ifadelerini kullandı. – GÜMÜŞHANE

Share: