Ilbay Güreşçi: “Yılbaşı üzere her tür tedbiri aldık”

Sazak Valisi Şanlı Hamza Güreşçi, yılın sonuç gününde 112 Evgin Davet Merkezi Birimleri, Mersin Site Düzenlilik Dalavere Sistemi Komuta Kontrol Merkezi ve Asayiş ve Ivedili Davranışlar Koordinasyon Merkezini (GAMER) müzakere ederek, nöbetteki personelin yeni yılını kutladı. Sazak genelinde toplamda 6 bin personel ile vatandaşların geçim ve güvenliğini sağlayacak lüzumlu planlamayı yaptıklarını kaydeden Vali Güreşçi, “Vatandaşlarımızın yılın serencam gününü geçirmesi üzere mukteza cemi önlemleri aldık” dedi.

Sazak Valisi Yüce Hamza Güreşçi, Güvenlik Müdürü Mehmet Aslan, Mersin Ağacı İl Uyanık Komutanı Sancak Temiz Çarıkcıoğlu, Sazak Kıran Asayiş Akdeniz Nahiye Komutanı Albay Oğuz Bavbek ve beraberindeki gök bilimi ile birlikte Sazak Şehir Asayiş Hile Sistemi Kumanda Taharri Merkezi, 112 Acil Davet Merkezi Birimleri ve Asayiş ve Ivedi Durumlar Koordinasyon Merkezini (GAMER) musahabe etti. Memur personelin yıpranmamış yılını kutlayan Ilbay Güreşçi, Kent Güvenlik Idare Sistemi Komuta Kontrol Merkezinde çalışkan yerine gelen görüntüleri izleyerek, sonuç nitelik hakkında bilgi aldı.

“6 bin personelimiz vatandaşımızın huzuru üzere görevde”

Matbuat mensuplarına açıklamalarda mevcut Güreşçi, bilcümle çağrıların 112 Ivedili Davet Merkezinde toplandığını hatırlatarak, ” Türkiye’nin seçme durumunda olduğu kabil bizler da Mersin ilimizde, vatandaşlarımızın erinç ve keyif içerisinde bu yılın sonuç gününü güvenlikle, huzurla geçirebilmeleri amacıyla değme çeşit tedbiri almış durumdayız. Bu bağlamda, ilimiz genelinde 420 emniyet ekibi, 3 bin 500 personelle fariza yapıyor. 195 tim ile ve tahminî bin personel ile jandarmamız fariza yapıyor, ayrıca denizde bile deniz boyu asayiş ekiplerimiz 120 personel ile fariza yapıyor. Bağımlı kim esenlik ekiplerimiz bile kestirmece bin 500 personel ile 24 saat esasıyla fariza yapıyor. Toplamda, 6 bin personel ile vatandaşlarımızın güvenliğini ve huzurunu temin etmek için zaruri planlamaları yaptık” ifadelerini kullandı.

“2 bin azrail ile şehrimizi izliyoruz”

Bütün kentimizi kameralarla izlem imkanına cemaat olduklarını rapor eden Güreşçi, “Toplamda 2 bin azrail ile şehrimizi izliyoruz. Şuanda kentimizde trafik akışı alışılagelen, on paralık ayrımsız maslahat söz konusu değil. Tabi burada memur personellerimiz, zaruri kontrolleri yapıyorlar. her arıza olduğunda de ilişkin ekiplere marifet veriyorlar. Bu akşam ezanı hareketliliğin henüz fazla olacağını yöre görerek ekiplerimizin sayısını artırdık. Öncelikle hep ekiplerimize, vatandaşlarımızın erinçli bire bir çevrim geçirmesi için görevde oldukları amacıyla teşekkürname ediyorum. Bu komütatör ile hep ekiplerimizin, Mersinli vatandaşlarımızın, ülkemizin eskimemiş yılını kutluyor, huzurlu, başarılı tıpkı yıl olmasını murat ediyorum” şeklinde konuştu. – MERSİN

Share: