Ilbay Avni Çakırdoğan, köylerdeki ekincilik programlarına katıldı

Kastamonu Valisi Avni Çakır, Tosya ilçesinde Akbük ve Aşağıdikmen köylerinde düzenlenen programlara katıldı.

Ekincilik Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi Projesi kapsamında Akbük köyünde Bağcılıkta Telli Terbiye Sistemi malzeme dağıtım programı düzenlendi.

Programda, içtinap etmek duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı okundu.

Vali Çakırdoğan, burada yaptığı konuşmada, bu sene tarım alanında haddinden fazla pir projelerin hayata geçirilmesi üzere emek harcadıklarını söyledi.

Devletin bu tür imkanlarının üreticilerle kavuşma anlarına iri hava ve afiyetle şahitlik ettiklerini vurgulayan Şarap, “Güzeşte yıl Akbük köyümüzü ziyaretimizde kocabaşı arkadaşımızla, köyün üzüm yetiştirme potansiyelinden ve bu konuda kuma tıpkısı proje fikrinden bahsetmiştik. Allah’a şükür bugün projemizin hayata geçirilmesi aşamasında bile tıpkısı araya geldik.” dedi.

Bu sene 411 proje hazırlandığını anlatan Şarap, “Vatandaşımızı bu anlamda devletimizin imkanlarıyla buluşturduk. Seneye hedefimiz inşallah genişlik birkaç 750. Yeter kim temenni gelsin. Helalinden rızkımızı kazandığımız mesleğimize eş çıkalım. Temas karış toprağımızı ekme noktasında bütün bu arada kaime gösterelim.” ifadelerini kullandı.

İl Tarım ve Orman Müdürü Bekir Yücel Tanrıkulu ve Akbük Köyü Muhtarı Hayrettin Gül da konuşmalarında, proje üzerine bilgelik verdi.

Üreticilere malzeme dağıtımının arkası sıra program sona erdi.

Vali Şarap, daha bilahare Aşağıdikmen köyünde planlı çeltik hasadı programına katıldı.

Programlara Tosya Kaymakamı Suat Hatam, Tosya Uray Başkan Yardımcısı Mustafa Mola, İlçe Itimat Müdürü Selahattin Batman, Tosya Açıkgöz Komutanı Teğmen Zekeriya Özmen, SELIM Öğür İlçe Başkanı Hasan Mete Dikişci, MHP İlçe Başkanı Suat Bazlamaçcı, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Yüce Çakar ile çiftçiler katıldı.

Share: