Haluk Uzun merakla beklenen açıklamasını öne çekti: Paraları kimseye vermem, veremem

Ahbap Derneği kurucusu adlı sanatçı Haluk Levent Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ili etkileyen nazik deprem sonrası müzaheret çalışmalarını sürdürüyor. Adlı artist depremin evvel anından bu yana kendisini arayarak dürü fail ünlüleri ve bağışladıkları miktarları içtimai medya hesabından duyuruyor.

AKŞAM 22.00’Yİ İŞARET ETMİŞTİ

Haluk Uzun güzeşte toplumsal iletişim araçları hesabından yaptığı paylaşım ile 16 Şubat akşamı saat 22.00’da benzeri açıklama yapacağını duyurmuştu. Haluk Levent aldığı vehleten tıpkı değişmeyen ile açıklamayı erken yaptı.

AÇIKLAMASINI ÖNE ÇEKTİ

Bağışlanan paraların kendisinin namusu olduğunu belirten Haluk Uzun, bağışları her kuruluşa vermeyeceğini belirtti. Uzun, paylaşımlarında şunları söyledi: “Zaman akşam ezanı saat 22.00 de bir izah yapacaktım. O büyüklüğünde çokça anahtar yapıldı ki bütün amma bütün toplanan bağışlara ahali konulacağını, Kızılay’a ya da AFAD’a aktaracağımı yazıp çiziyor. Görüngü bundan sonra büyümesin diyerek açıklamamı ercecik yapayım dedim.

“SİZİN PARANIZ BENİM NAMUSUM”

Açıklayacağım durumdan ilk şurası söyleyeyim. Sizin paranız benim namusum! Tek kimseye kuruluşa vermem! Veremem! Kimse dahi benden istemedi! Şu an yüzbinlerce insan evsiz donuyor. İlk hareket TOKİ ile görüştüm. Acil göz yaptıracağız!

“TIKANMA NOKTASINA GELMİŞTİK”

Açıklayacağım bahis şuydu; Sonuç 2 günde gâh işgüzarların sahada Ahbap Faaliyetlerinin çalışmalarını aksatmaya yönelik girişimleri olduğunu gördük. Tıkanma noktasına gelmiştik. Dünden beri ait yerlere onları şikayetimizi belirttik. Esen olsun yetkililer olayı çözdüler. Sahadayız.

“AÇIKLADIĞIMIZ PLANLARI HARFİYEN UYGULAYACAĞIZ”

İşimizin başındayız. Daha ilk açıkladığımız planları harfiyen uygulayacağız. Bu bütçenin az buçuk elan aşkın miktarı yine dürü yerine gelince evgin eylem planımıza geçtik ve evi yıkılmış canlarımıza basamak yaptırmaya değişmeyen verdik! Bilginize.”

Share: