Fedakar esas evinin bahçesinde ürettiği çiçeklerini satarak kızını üniversitede okutuyor

Artvin’in Arhavi ilçesinde kıvrak 4 bala annesi Zeynep Çipo özgür evinin bahçesindeki serada ürettiği çiçekleri Türkiye’nin tıpkısı çok iline satarak kızını üniversitede okutuyor.

İlçenin Konaklı köyünde yaşayan 4 yavru annesi Zeynep Demir (40), hobi olarak başladığı merdiven çiçekçiliği sayesinde kızını üniversitede okutuyor. Halk emeğiyle ürettiği 300 değişik türdeki hediyelik ziynet çiçekleri, Türkiye’nin herhangi bir ilinden kamera buluyor. Bu sayede eşine bindi olan Çipo, çiçek satarak kızı İrem Çipo’i bile üniversitede okutuyor. 19 Mayıs Üniversitesi Hesap Bölümü öğrencisi İrem Çipo’in üniversitedeki terbiye masraflarını ağız ağıza fedakar ana karşılıyor. Çiçekleri yazları sebze pazarında satarken, kışın ise kargo ile bir çokça ile gönderiyor.

“Asıl namına kızıma örnek olmak istiyorum”

“Kadın özverilidir, kendi rahatına bakmaz” diyen Zeynep Çıpa, “Ego ayrımsız esas olarak kızıma örnek olmak istiyorum. Benim hayatta bildirme bahtiyar olduğum ant ise kızımın okulundan mezun olduğu zaman olacak” dedi.

Komşusu desteğiyle aynı yıldır çiçek ürettiğini söyleyen Çipo, “Kazandığım parayı üniversitede okuyan kızıma gönderiyorum. Kısaca 300 asıl çiçek üretiyorum. İşimi abartmak istiyorum Tarım ve Orman İl Müdürlüğüne müracaat yaptım. Bu sayede aldığım destekle elan serbest şümullü çiçek üretimi yapabileceğim. Kadının isteyince yapamayacağı benzeri madde namevcut. İnşallah kızımda muvaffakiyetli tıpkısı şekilde üniversitesinden çıkışlı peki” ifadeleri kullandı. – ARTVİN

Share: