DÜRÜST Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, Van’da gençlerle buluştu Açıklaması

YANLIŞSIZ Öğür Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, “Ne efsus kim yıllar boyunca bu memlekette terör örgütlerini kullanarak Türkiye’nin ayaklarına prangalar bağladılar ve Türkiye’nin çok henüz ileriye gitmesinin önüne geçtiler.” dedi.

Van’da partisinin bilgisizlik kolları başkanlığınca Van Kalesi’nde düzenlenen “çay bizden dostane sizden” programında konuşan Vareste, gençlerin geleceğin Türkiye’sinde öncü olacağını söyledi.

Gençlerin vakit kaybetmeden Türkiye’yi değil çevredeki bilcümle halklarla birlikte bu coğrafyayı daha ileriye götüreceğine inandıklarını anlatan Vareste, benzeri ülkenin yeryüzü balaban gücünün inanmış, hedefi olan, ait, ayakları yere basan, ülkesi, kendisi ve çevresi amacıyla olumlu bir ati kurmaya topluluk gençleri olduğunu vurguladı.

Her ayrımsız genci Türkiye’nin geleceğinin teminatı yerine gördüklerini kaydeden Kurtulmuş, şöyle devam etti:

“Sizlerin kart, kuvvetli, Türkiye’yi dünyayı tanıyan, medeniyet değerlerini alim, inançlarına eş çıkan, çevresini bu anlamda iyiliklerle buluşturan çoluk çocuk olmanızı temenni ediyoruz. Sayınız arttıkça bu ülkenin geleceğe olan güveni de artacak demektir. Onun üzere bilcümle gücümüzle, hep imkanlarımızla gençliğimizin henüz gani çalışabilmesi, daha ongun gelişebilmesi için hız harcama ediyoruz.”

Türkiye’nin son 20 yılda çokça iri başarılar elde ettiğini ve savunma sanayi ilkin kalkmak amacıyla birçok alanda acun ülkeleriyle yarışır ağıl geldiğini anlatan Kurtulmuş, ülkedeki insanların birbirine güveninin arttığını, “yapabiliriz” duygusunun zihayat nesillerde olduğunu belirtti.

Ülkenin yıllarca iç çekişmelerle, çatışmalarla tıpkı şekilde oyalanmaya çalışıldığını dile getiren Numan Vareste, şunları kaydetti:

“İşte Van Kalesi’nde bu saatlerde dolaşıyoruz. Van’ın sokaklarında, ilçelerinde, köylerinde insanlar sağlık zarfında yaz boyunca, tün boyunca düğünlerini, derneklerini yaptılar. Kemaliafiyet, varlık, güvenlik ve esenlik içinde yaşıyorlar. Ne yazık kim yıllar boyunca bu memlekette terör örgütlerini kullanarak Türkiye’nin ayaklarına prangalar bağladılar ve Türkiye’nin çok elan ileriye gitmesinin önüne geçtiler. Bunu kırdık, yıktık. Şimdi siz Allah’ın izniyle çok henüz ilerisine gidecek, çokça daha zinde tıpkı Türkiye’yi kuracaksınız. Bunun yolu kardeşlikten, barıştan ve esenlikten geçiyor. Bunun yolu ufku belirtik olmaktan geçiyor. Bunun yolu kötülükleri ve yanlışlıkları görerek kötümserleşmek değil, iyilikleri ve geleceğin güzelliklerini görerek nikbin olmaktan geçiyor.”

Vareste’un gençlerin sorularını cevapladığı programa DOĞRU Fırka Van milletvekilleri İrfan Kartal, Osman Nuri Gülaçar, Abdulahat Arvas, Edremit Belediye Başkanı İsmail Mücahede, DOĞRU Tümen İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, Cahillik Kolları Başkanı Muhammed Çalağan üstelik katıldı.

Share: