Domantas Sabonis: “2023 FIBA Dünya Kupası kâmil olacak”

NBA takımlarından Sacramento Kings’te oynayan Litvanyalı basketbolcu Domantas Sabonis, bu yaz düzenlenecek FIBA Acun Kupası karşı, “Halis Muhlis tıpkı turnuva olacak, bundan eminim. Taraftarlar dünyanın sunu gani oyuncularını görmekten çokça nazik bahtiyarlık duyacak” dedi.

NBA takımlarından Sacramento Kings forması giyen Litvanya Milli Takımı oyuncusu Domantas Sabonis, bu yaz Filipinler, Japonya ve Endonezya’nın familya sahipliğinde düzenlenecek FIBA Dünya Kupası ile ait Uluslararası Basket Federasyonu’na (FIBA) açıklamalarda bulundu. FIBA Acun Kupası elemelerinde oynanan maçların milli takımların gelişmesi üzere vesile olduğunu belirten Litvanyalı oyuncu, “Elemelerde oynanan maçlar milli mızıka programlarının daha iyiye gitmesi için kesinlikle zer punt. Elemelerde, daha az arsıulusal deneyime cemaat ve bir iki an alan oyunculara bile fırsat verildiğini düşünüyorum. Bu de antrenörlere ve milli takımlara elan çok alternatif sunuyor. Zinde ve arsıulusal düzeyde elan az deneyime sahip oyuncuların, deneyim kazanması ve çağrıldıklarında amade olmaları bizim için çokça oylumlu” diye konuştu.

“FIBA Acun Kupası eksiksiz olacak”

Bu yaz Filipinler, Japonya ve Endonezya’birlikte düzenlenecek Acun Kupası amacıyla hararetli olduğunu tamlayan Sabonis, “Dört Başı Mamur tıpkı turnuva olacak, bundan eminim. Taraftarlar dünyanın bildirme mebzul oyuncularını görmekten çok iri mutluluk duyacak. Eminim kim bu üç ocak sahibi büyüklük turnuvanın başlamasını dört gözle bekliyor. Basket evrenseldir ve turnuva heyecanı biz ilerledikçe daha bile artacak. Mukavemetli tıpkı turnuva amacıyla şu anda kamu hazırlıklar yapılıyor” ifadelerini kullandı.

“Litvanya’yı dünyanın yer gani takımları beyninde tutmaya kararlıyız”

Litvanya’nın FIBA Acun Kupası’nda gür aynı performans sergileyeceğine inandığının altını çizen 26 yaşındaki basketbolcu, “Rekabet sertti ama Dünya Kupası’nda yerimizi almamız gerekiyordu. Bir Tane seçenek buydu. Litvanya kabilinden aynı bando temas müsabakada vadi almalı ve sunma iyilere karşı savaş etmelidir. Avrupa basketbolunun seviyesinin çok yüksek olduğunu ve kip çok takımın uluslararası turnuvalara katılabileceğini gördüğümüz üzere, herhangi bir müsabakada meydan kabul etmek, dünyanın en iyilerine cebin rekabet etmek deminden henüz dahi koca. Litvanya’yı dünyanın sunma iyi takımları beyninde tutmaya kararlıyız. Hepimiz ülkemizdeki insanları gururlandırmak istiyoruz. Litvanya’yı görünmek seçme birimiz amacıyla bir onur, büyük ayrımsız hava kaynağı. Takıma çağrılan herhangi bir aktör elinden gelenin en iyisini açmak istiyor” ifadelerini kullandı.

“Motive ergin durumdayız”

Milli takımda iyi bir kimyaya ehil olduklarını nâkil Sabonis, “Milli takımların ihtiyacı olan yalnız kabiliyet ve repertuvar değil. Başarılı takımlar aynı zamanda hem saha içinde hem bile düzlük dışında gür bir kimyaya sahiptir. Bu Litvanya’nın topluluk olduğu bire bir madde. Hepimiz tıpkı aradayız, haddinden fazla sağlam ve birleşik bir kol hazırlamak üzere buradayız. Takımın temas oyuncusuna gelişme ve gelişigüzel güzeşte sene daha bol olma üzerine arkalamak üzere motive ergin durumdayız” şeklinde konuştu. – İSTANBUL

Share: