CHP Mersin Ağacı Milletvekillerinden Nazır Soylu’ya: “Sen Teröristlerin Ayakkabı Numarasını Birlikte Bildiğini Söylüyordun, Amma Sazak’in Plakasını Bilmekten…

CHP Mersin Milletvekilleri Uca Usta Başarır, Cengiz Gökçel ve Alpay Antmen, Mersin’bile polisevine yönelik terör saldırısıyla ilişkin ortak matbuat toplantısı düzenledi. Yüce Yırtıkça Başarır, İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat’ya, “Neden tespit edilmedi bu hainler? Sen, teröristlerin ayakkabı numarasını de bildiğini söylüyordun amma sen daha Sazak’in plakasını bilmekten uyuzluk bir adamsın. Sen evvel bunun hesabını ver. Kuşkusuz oluyor üstelik 2 çıngı ağır yıldırıcı, 12 saat benim semalarımda uçuyor” diyerek aksülamel gösterdi. Gökçel ise “Tığ, teröristleri ve terörizmi asla akseptans etmeyen ve sürekli terörizmi lanetleyen bir siyasi hesap içerisindeyiz. Bu algıyı yaratarak terörün birlikte bundan kazanım elde ettiğini hepimiz biliyoruz” diye konuştu. Antmen birlikte “Terör saldırısı sonrası AKP iktidarı, yoksulluğu ve açlığı kaynatmak amacıyla bunun üzerinden aynı iftira kampanyası ve sıra başlattı” dedi.

CHP Sazak milletvekilleri, bugün TBMM’üstelik düzenledikleri eş matbuat toplantısında, Mersin Ağacı Mezitli ilçesindeki polisevine yıldırı örgütü PKK marifetiyle 26 Eylül’de yapılan saldırıya ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Büyük Maharetli Başarır, şöyle konuştu:

“OLAYI ÇÖZMEKTEN ÖTE PARTİMİZE KARA AYLAMAK İÇİN MERSİN’E GELEN BİR İÇİŞLERİ BAKANI, MAATTEESSÜF Kİ TAMLIK ÜLKEYİ ÜZMÜŞTÜR”

“Olay olduktan saatler sonra İçişleri Bakanı Sazak’e geldi. Bizler, saylav arkadaşlarımız, belediye başkanlarımız ve kül Sazak, bu olayın faillerinin, o hainlerin bire bir zaman ilk yargıya konfirmasyon edilmesini istiyoruz. Lüzumlu valiyi ister güven müdürünü aradık ama olayı çözmekten, terörü lanetlemekten öte, benzeri İçişleri Bakanı, Mersin’e gelip emniyeti, askeri, istihbaratı ve adliyeyi çalıştırmayacak kuzuluk getirdi. Eğer Süleyman Aristokrat Sazak’e gelmeseydi; emniyeti, adliyeyi kişi haline bıraksaydı bu fenomen dağılmış ve arz mıhlı bilgileri tığ validen, itimat müdüründen ve başsavcıdan almış olacaktık. Amma olayı çözmekten öte, partimize esmer beklemek amacıyla Mersin Ağacı’e mevrut ayrımsız İçişleri Bakanı, maatteessüf ki tam ülkeyi üzmüştür.

“SEN, TERÖRİSTLERİN AYAKKABI NUMARASINI DAHİ BİLDİĞİNİ SÖYLÜYORDUN AMA SEN HENÜZ MERSİN’İN PLAKASINI BİLMEKTEN ACİZ BİR ADAMSIN. SEN EVVEL BUNUN HESABINI VER”

İlk dönme verdiği anatomi, elan sonraki izahat ve bugün geldiğimiz dideban, maalesef bugün tıpkı İçişleri Bakanı’nın biber dolması söylediğini, bühtan attığını; terörü lanetlemekten, olayı çözmekten daha çok, aynı partiye matlup yapmaya çalıştığını göstermektedir. Demincek birkaç sorum var. Bire Bir; ilk dönme o ismi sana ki verdi? İki; üç periyot bilahare Giresun’bile sebep ağız ağıza değişik isimleri ve olayları anlattın? Üç; Münbiç’ten paramotorla 12 saatte, önce kontrolümüzdeki Afrin’den, sonraları Hatay’dan, sonradan Adana’dan, Tarsus’a gelip ve Tarsus’dan 4 ilçeyi geçip polisevine gelene büyüklüğünde aklın neredeydi? Hastalık belirleme edilmedi bu hainler? Sen, teröristlerin ayakkabı numarasını birlikte bildiğini söylüyordun ama sen elan Sazak’in plakasını bilmekten idaresizlik benzeri adamsın. Sen evvel bunun hesabını ver. Bittabi oluyor birlikte 2 kesim sefil yıldırıcı, 12 saat benim semalarımda uçuyor, Tarsus’a geliyor ve bu eylemi gerçekleştiriyor? Sen, bunlarla uğraşmaktan çok partime ve belediyeme kuzguni beklemek üzere kurmaca aynı adamsın.

“BU ÜLKEDE BIGÜNAH, GÜNAHSIZ İNSANLARI TERÖRLE İLİŞKİLENDİRMEYE HİÇ KİMSENİN BİR HAKKI NAMEVCUT”

Terör örgütünün fethetmek istediği şey, ayrımsız eylem yapmak ve bunun propagandasını tahsis etmek. Bu hainlere apotr olan aynı İçişleri Bakanı’sın. Senin görevin, bu ülkede iç ve aut güvenliğini sağlayıp terörle dövüşmek. Senin görevin bühtan kovmak değil Süleyman Soylu, senin görevin yalan tercüman olmak değil. Bu ülkede günahsiz, salt insanları terörle ilişkilendirmeye hiç kimsenin aynı hakkı bulunmayan. Bunun yeryüzü çokça faydası, PKK denilen o ilenme yıldırı örgütüne peki ve sen bunu yapıyorsun. Sen, onların ekmeğine yağ sürüyorsun. O yüzden bu İçişleri Bakanı, kriminal Süleyman, fotoroman Süleyman, bunun hesabını verecek. Mersin Ağacı’de martir cenazemizde, şehidimizin iki çocuğunun gözünün içine göre dolma söylüyorsun sen. O iki çocuğun ailesinin duygularıyla oynuyorsun, 3-5 görüş amacıyla. Tıpkısı devir sonraları belediyemize gelip bile cerrahi müdahale yapıyorsun. 17 güç münfail, 17 kişiden 16’sı vakfedilmiş falanca değil arkadaşlar ve kat başkanı tutuklandı. Biliyorsunuz, Mersin’in Akdeniz Belediyesi’ne kaymakamı belediye reisi yerine kayyum atadı Süleyman Aristokrat. O tutuklanan kat başkanımız Bedrettin Modern, senin atadığın kayyum uray başkanının benzeri yıl süresince yardımcılığını yaptı. O ahit senin birlikte ilgili var. Bundan Sonra edep diyorum, utanın.

“TEKRAR SÖYLÜYORUM; BİR TEK TERÖR ÖRGÜTÜ İLE İLTİSAKLI İŞÇİ BELEDİYEYE ALINMAMIŞTIR, ÇALIŞMAMAKTADIR”

Havuz medyası lafımızı alıp alıp ‘namert Yüksek Yırtıkça Başarır’ diyerek anlatıyor. Gine söylüyorum; ayrımsız tek yıldırı örgütü ile iltisaklı iştirakçi belediyeye alınmamıştır, çalışmamaktadır. İçişleri Bakanı ve Olcay Kılavuz Gemisi denilen o provokatör milletvekilinin söylemlerini bir kenara bırakırsak Mersin’in çabucacık çarçabuk değme köyünden tıpkı eş çalışmaktadır. Mersin Ağacı’den münasebetsiz ellerinizi, yapışkan ellerinizi, suratsız algılarınızı çekin. Mersin Ağacı’i şen bırakın. Mersin Ağacı’in güzel, çalımlı, onurlu, Mersin’e layık benzeri belediye reisi vardır. Süleyman Aristokrat’dan üstelik Olcay Rehber’dan birlikte bu algıyı fail bir nice arlanmaz isimden birlikte çokça elan kibirli bire bir isimdir Sayın Vahap Seçer. Milletvekilleri, partimiz, Mersin Ağacı, onun arkasındadır. Sen, söylediğin yalanların hesabını ver. Sen, düzenlilik zafiyetinin hesabını ver. Sen, yıldırı örgütüyle paralel konuşuyorsun, bunun hesabını ver. Sistem şunu bilsin ki devir balçıkla sıvanmaz.”

Cengiz Gökçel ise şunları söyledi:

“İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYEMİZ ÜZERİNDEN YARATILMAYA ÇALIŞILAN ALGI, MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NE BÜYÜKLÜĞÜNDE ASLI ASTARI SIFIR SÖZLERLE UZATILDI”

“Mersin’üstelik sefil terör saldırısında hayatını kaybeden polis kardeşimize Allahtan rahmet, kederli ailesine başsağlığı dileklerimi baştan iletiyorum. Yanık polisimize dahi ivedi şifalar diliyorum. Burada partimize ayrımsız akort kurulduğu beyninde. 2019 yerli seçimleri öncesinde Cumhurbaşkanı ve Topluluk İttifakı mensubu MHP’nin genel başkanı Büyüklük Bahçeli aracılığıyla elan intihabat yapılmadan ‘CHP’li uray başkanlarını seçerseniz akarsu sayaçlarını teröristler okuyacak, belediyede teröristler çalışacak’ diyerek kapan kurmaya o günden başladılar. Seçimden sonra Süleyman Soylu vasıtasıyla İstanbul Büyükşehir Belediyemiz üzerinden yaratılmaya çalışılan alacak, Sazak Büyükşehir Belediyesi’hangi kadar aslı astarı sifir sözlerle uzatıldı. Haddizatında belediyelerimizde ihtiyaç olan personelin alımı ile ilişkin yapılan kanuni amal bölüm kabilinden ortadadır. Hele adli sicil kaydı, adliyeden alınıyor. Daha sonra düzenlilik soruşturması ve belgelik araştırması yapılarak çalışacak personel işe başlatılıyor. Bu iki kurumun üstelik merbut olduğu bakanlık, İçişleri Bakanlığı ve Hak Bakanlığı.

“BU ALGIYI YARATARAK TERÖRÜN DAHI BUNDAN KAZANIM ELDE ETTİĞİNİ HEPİMİZ BİLİYORUZ”

Buradan soruyorum; eğer teröristler belediyede işe başlamışsa bunun sorumlusu sayın Vahap Seçer değil, sizsiniz. Bu algıyı bitmeme ettirebilme açısından sizin gerçekte her cins provokasyonu yapacağınızı söylemek istiyorum. Biz, teröristleri ve terörizmi asla kabul etmeyen ve her daim terörizmi lanetleyen tıpkı siyasal ufuk içerisindeyiz. Bu algıyı yaratarak terörün da bundan kazanım elde ettiğini hepimiz biliyoruz. Teröristlerin da istediği doğrusu daim gündemde doğmak. Buradan İçişleri Bakanı’na çağrı yapıyorum; eğer bir tane yıldırıcı belediyemizde çalışıyorsa ayrımsız an da beklemeyin. Özlük işinizi yapamıyorsunuz, ülkede terörizme mani olamıyorsunuz ve hiçbir sorumluluğu sifir partileri terörle ilişkilendirmeye çalışıyorsunuz. Bunu katiyen akseptans etmiyoruz. Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün bizlere söylediği; ‘Mersinliler, Sazak’e topluluk çıkın’. Biz hem Sazak’imize sahip çıkacağız hem birlikte ülkemize eş çıkacağız. Ancak Mersin Ağacı’in sulh, kardeşlik ve yaşayış kenti olduğunu bilmeyen gâh siyasetçiler, Mersin Ağacı’in adını herhangi bir dönem yıldırıcılık ile anarak Mersin’den siyasi üstünlük elde etmeye çalışıyor. O siyasetçi, o milletvekiline şurası söylüyorum: Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği o sözü Mersinliler iliklerine kadar hissediyorlar. Ama sen, Mersin’i terörle adlandırmanla tıpkısı kazanım elde edemeyeceksin”.

Alpay Antmen bile şöyle konuştu:

“TERÖR SALDIRISI SONRASI AKP İKTİDARI, YOKSULLUĞU VE AÇLIĞI KAYNATMAK İÇİN BUNUN ÜZERİNDEN BİR İFTİRA KAMPANYASI VE KUMPAS BAŞLATTI. ALGI OPERASYONLARI ELLERİNDE KALDI”

“Sazak’birlikte yaşanan kırıcı terör saldırısını kınıyoruz. Sazak, bir sulh kentidir. Mersin Ağacı mezarlığında gelişigüzel dinden, değme ırktan, değme mezhepten herif baş başa yatarlar… Mersin Ağacı şehrinde Türkiye’nin değme yerinden gelmiş ve Mersinli reşit vatandaşlar, gelişigüzel barış içre, sağlık ortamında yaşarlar ve alay malay dirilik kültürünü içselleştirmişlerdir. Bakıyoruz ki aylardır ayrımsız milletvekilimiz, bilcümle tıpkı bahis üstünde Mersin’i ve Mersin Ağacı Büyükşehir Belediyesi’ni terör ile yanında göstermeye çalışıyor. Türkiye’deki soylu erki uzanım, Türkiye’nin ekonomisinin hangi ayla geldiğini, insanların aç olduğu, etkisiz olduğu, çocuklarımızın mahdut bulamadığı, okumakta zorlandığı ve Türkiye’deki insanların ucuz olduğu bir ortamda işi gücü takkadak Mersin’i terör ile adlandırmak olan bu siyasetçi, böylecene Mersin’i terör ile andırdı.

Her rey, değme akide ve seçme budunsal yapıdan herif bir arada dostane yaşar. Mersin Ağacı’in hedefe konulmasının nedeni bu. Büyükşehir Belediyesi ve başkanımız Vahap Seçer, seçildiği günden bu yana bölüt hizmet ediyor. Beniz yıldır yolu sifir köylere asfalt yaptı. Ayrımsız herkese gitti. 2 milyona mail Mersinli bunu biliyor. Yıldırı saldırısı sonrası AKP iktidarı, yoksulluğu ve açlığı sohbet etmek üzere bunun üzerinden ayrımsız bühtan kampanyası ve kapanca başlattı. Alacak operasyonları ellerinde kaldı. Yalanları, daha akşam ezanı olmadan ortaya çıktı. Büyükşehir Belediyemizde çalışanları terörle iltisaklı belirtmek kimsenin haddi değildir. Suçişleri Bakanı hani başmak numaralarına kadar biliyordu? Bunlar, devleti de ayaklar altına alıyor. Devlet vasıtasıyla masum insanlara düzen dayamak bunların işi oldu. Varsa ellerinde tanıt ve belge getirsinler.”

Başarır, epilog kendisine şunları söyledi:

“Bu saatlerde tığ basın açıklaması yaparken Reisicumhur Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dahi grubunda müracaat yapıyor. Eğer Sazak’deki martir polisimizi ve arkadaşlarını mutlu edeceksen, onları rahatlatacaksan bize iftira atma. Sayın Recep Tayyip Erdoğan, sen konuşurken senin karşında seni coşkuyla alkışlayan Mersin Mebus Zeynep Gül Yılmayan duruyor. Polisimize ‘şerefsiz’ diyen o milletvekilini kapının önüne haliç, Sazak ve Mersinli mutlu olacaktır, seni alkışlamasına müsaade ödeme.”

Share: