CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel: “Akp’lilerin Çırpınışına Bakılacak Olursa Haddinden Fazla Bol Tıpkı Kampa Aile Sahipliği Yaptığımız İçin Haddinden Fazla Mutluyuz”

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, CHP TBMM grubunun hafta sonu İzmir’da düzenlediği iş ve istimara toplantısı ile ilişkin ” Türkiye’da gündemi belirleyen partimizin İzmir çalışmalarına, peki gayrimümkün bahanelerle vesile bulmaya müteharrik AKP’lilerin çırpınışlarına bakılacak olursa, saray iktidarı mensupları beyninde istinkâf etmek mucit, çokça bol tıpkısı kampa ocak sahipliği yaptığımız amacıyla haddinden fazla mutluyuz. AKP’lileri bile anlıyoruz haddizatında. Çok engellemelerine, bunca matlup halk çabalarına rağmen, belediye başkanlarımızın İzmir amacıyla, bölüt bakım üzere yapılan projeleri hepyek hayata geçirmelerinin endişesini yaşıyorlar” dedi.

CHP İzmir İl Başkanı Bahir Yücel, İzmir İkinci Seçim Bölgesi’ndeki yer çalışmaları kapsamında Bayraklı’üstelik; Bayraklı Şehremini Başkomutan Sandal, CHP ülke ve kaymakamlık yöneticileri ile alay malay esnafı görüşme etti, vatandaşları dinledi.

Ardından partililerle tıpkı değerlendirme toplantısı eden Yücel, “Birileri dersiz topsuz söylemlerle, alacak cumhur çabalarıyla konuşa dursun. Biz sahadan on paralık ayrılmadık ayrılmıyoruz. Belirlenmiş adreslere dekoratif ziyaretler değil, vatandaşın yeryüzü dokunaklı olduğu, ekonomik krizin yeryüzü gösterişli hissedildiği yerlerde ağrı dinliyor, derman olmaya çalışıyoruz. AKP’li yöneticilerin biraz cesareti varsa buyursunlar. Vatandaşın bile kendilerine ayrımsız koşa sözü olacak” dedi.

“HALKIN İKTİDARININ BAŞLAYACAĞI SEÇİM GÜNÜNÜ İPLE ÇEKİYORLAR”

Yücel; Diyarbakır, Konya, Rize, Isparta ve Bayraklı’dahi tam yurttaşların dertlerinin aynı olduğunu belirtirken, şöyle konuştu:

“Yurttaş çıktı derdini anlatmaktan bıkmış, yorulmuş. Geçinemiyoruz, yetiremiyoruz, yarınımızı göremiyoruz diye acı fehamet halde. Bayraklı esnafı bile ‘sabrederek, şükrederek bugüne büyüklüğünde geldik ama imdi ya kendimiz kepenk kapatacağız ya de zaten batacağız’ diyor. Yurttaş peynir alamıyor, bata çıka kaynattığı yemeğin içine beş altı üstelik olsa et koyamıyor. Okullar küşade insanlar çocuklarına defter, cins alamıyor. Amma birileri çıkıp ‘Türkiye şu büyüklüğünde büyüdü, pahalılık düşecek, Avrupa Amerika battı tığ iyiyiz’ üzere, insanlarla kolpo geçercesine, akıllarımızla bayram edercesine söylev atıyor. Kendileri hastalıklı, donuk ve gazaplı vatandaşlarımızın yanına gidemediği, hallerini sormadıkları üzere, öz söyledikleri yalanlara herkesin inandığını düşünüyor olabilirler. Ama tığ rastgele dolaşma farklı benzeri ilçede, sürekli halkımızla çöz içeyiz. İzmir’dahi bu yalanlara mümin, boş laflara kulak asan bire bir dirilik dahi görmedik. Ama şunu haddinden fazla kesin tıpkısı biçimde söylüyorum kim; halkımız çıktı sağgörüsüz, bölüt sırtını dönmüş, kişi saltanatı süresince kuvvet sarhoşluğu yaşayanların, yani bir tane insan ve AKP iktidarının serencam bulacağına ilgiyle kani. İzmirliler de millet iktidarının sunduğu çözümlere, memlekette adaletin ve eşitliğin sağlanacağına, vergilerin saraya ve yandaşa değil da vatandaşa harcanacağına kani, sultanlık ve müsriflik iktidarının sona ereceği, halkın iktidarının başlayacağı seçim gününü iple çekiyor.”

“AKP’LİLERİN ÇIRPINIŞINA BAKILACAK OLURSA İZMİR KAMPI ÇOK BAŞARILI GEÇMİŞ”

Partisinin hafta sonu Seferihisar’da yapılan kampını ve AKP’lilerin eleştirilerini üstelik değerlendiren Yücel, şunları söyledi:

“2 günlük bu çalışmalara ekleme adına umumi başkanımızın katılımlarıyla gerçekleştirilen, İzmir büyükşehir belediyemizin baştan İzmir’e kazandırdığı Avrupa ödülü töreni, Gaziemir’birlikte gerçekleştirilen kentsel tahavvül anne atma töreni ve İz Tahavvül Atık Çokluk ve Ayrıştırma Tesisinin açılışı da eklenince, berenarı bunaltıcı ve curcunalı getiren benzeri İzmir programı gerçekleştirdik. İzmir kampı, CHP’nin muhalefette yaptığı sonuç saylav kampıydı. Genel başkanımızın verdiği mesajlar, sınırlanmış toplantılarda belirlenen nöbet haritaları ve yapılan değerlendirmelerin ıcığı cıcığı, iktidarımıza revan yolda ve iktidarımızda yapılacak çalışmalarla ilgiliydi. Türkiye’de gündemi belirleyen partimizin İzmir çalışmalarına, peki olanaksız bahanelerle vesile bulmaya etkin AKP’lilerin çırpınışlarına bakılacak olursa, saray iktidarı mensupları beyninde ocumak mucit, çokça bol ayrımsız kampa sülale sahipliği yaptığımız için haddinden fazla mutluyuz. AKP’lileri dahi anlıyoruz esasta. Epey engellemelerine, bunca alacak yaratma çabalarına karşın, şehremaneti başkanlarımızın İzmir amacıyla, bölüt hizmet üzere yapılan projeleri hepyek hayata geçirmelerinin endişesini yaşıyorlar. Kendilerinin ülkeyi soktukları buhran ve yokluğa rağmen, CHP’li belediyelerin bakım üretmesinin şaşkınlığı içindeler. Onları hem şaşırtmaya hem da korkutmaya bitmeme edeceğimizden on paralık ikircim duymasınlar. Ülkemizde, ulus iktidarının gelişi ve Saray iktidarının gidişi amacıyla umutları tazeleyen ve güçlendiren İzmir çalışmalarının başarıyla tamamlanmasının gururunu yaşıyoruz. İnşallah, önümüzdeki sene iktidarımızda yapılacak önceki mebus kampına bile familya sahipliği yaparız.”

BAŞKUMANDAN SANDAL: EL ELE, KOL KOLA GİRME ZAMANI…

Bayraklı Belediye Başkanı Sandalet ise şöyle konuştu:

“Göreve geldiğimizden bu yana kent kimliğini ve belediyedeki kurumsal yapımızı takviye etmek amacıyla var gücümüzle çalıştık. Bütün kurumlarla ahenktar, diyar ve kaymakamlık yönetimiyle koordineli çalışmalar yürüttük. Kendi ayakları üzerinde durabilen, borçsuz ve henüz çağcıl bir Bayraklı’yı bütün gelişigüzel gerçekleştirmek istiyoruz. Çalışmalarımız kapsamında Bayraklı’nın tarihî mirasına birlikte eş çıkarak, kentsel dönüşümde Bayraklı’nın tamamını yeniden planladık. Kültürden sanata, sağlıktan spora temas alanda halkımıza bakım üretiyoruz. Yarınlara elan güzel aynı Bayraklı bırakacağız. Bundan Sonra el ele dal kola yol volta zamanı. Bayraklı CHP’nin kalesidir, bundan kimsenin şüphesi olmasın. Bu konuda bize sakıt de görevimizi yeryüzü dolgunca şekilde yapmaktır. Tığ herhangi bir geçen periyot büyüyen, hayatiyetli tıpkı aileyiz. Gelişigüzel çalışacağız ve kazanacağız.”

Share: