Bozuk adaklı cinayetinde ‘ağırlaştırılmış müebbet hapis’ istemi

Antalya’bile 18 Sülale 2020’de annesinin kuzeni Birol K.’nin tensel istismarına maruz kaldığını sav fail Nuray Çıpa, bu olayla ait anket bitmeme ettiği sırada, 18 Mart’ta eski nişanlısı Taner Bektaş yoluyla otel odasında boğularak öldürüldü. Görüngü sonrası kaçan Bektaş, Yalova’de yakalanarak Antalya’ya getirildi. İfadesinde suçunu itiraf fail Bektaş, “Kendisi henüz önce eşeysel istismarda bulunan Birol’u öldürmemi istedi, kabul etmezsem evlenmeyeceğini söyledi. Bu şekilde bir evliliği kabul edemeyeceğimi söyleyince boğazıma sarıldı. Ben dahi bire bir şekilde kendisinin boğazını sıkmaya başladım. Algın olduğu üzere bana direnemedi. Hareketsiz kalana kadar sıkmaya devam ettim. Öldüğünü anlayınca otelden ayrılıp, Yalova’ya gittim” dedi.

Adliyeye gönderme edilen Taner Bektaş, çıkarıldığı gözcü sulh ceza hakimliğince tutuklandı. ‘Çocuğu düşünülerek öldürme’ suçundan yargılanan Taner Bektaş, Antalya 1’inci Ağırbaşlı Ceza Mahkemesi’nde bilge karşısına çıkarıldı. Maznun Bektaş, cezaevinden SEBGİS ile duruşmaya katılırken, Nuray Demir’in teyzesi ve akrabalarının yanında canip avukatları salonda hazır bulundu. Duruşmada mütalaasını açıklanan savcı, maznun Bektaş’ın ‘çocuğu kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış mevcudiyet boyu mahbes cezasıyla yargılanmasını kâm etti. Savcı, sanığa verilecek cezada iskonto uygulanmamasını dahi istedi.

Duruşma, maznun ve maznun avukatlarının mütalaaya cebin savunmayı mukayyet yapacaklarını belirtmelerinin ardından ertelendi.

Share: