Bayburt’un ilçeleri doğalgazla buluştu

Erke ve Bağımlı Kaynaklar Bakanlığı koordinasyonunda, 2022 gaz arzı planlanan iskân yerleri yatırım programına alınan Aydıntepe ve Demirözü ilçeleri doğalgaza kavuştu.

7 mahiye altyapı çalışmalarının tamamlanmasının peşi sıra doğalgaz form iletimi yapılan ilçelerin altyapıları dahi kaymakamlıklar ve ilçe belediyeleri koordinasyonuyla tamamlandı. Ilbay Cüneyt Epcim, belediye başkanları, vatandaşlar ve değişik ilgililerin katılımıyla düzenlenen açılışlarla Bayburt’un iki ilçesi Aydıntepe ve Demirözü’ne önce doğalgaz verildi.

Düzenlenen törende konuşan Vali Cüneyt Epcim, ilçelerimizin senelerce beklediği doğalgazın zaman bağlandığını ve yıllardır beklenilen benzeri sorunun çözüldüğünü belirtti.

Vali Epcim, dünyada yaşanan enerji sorunlarının ülkemizi mümas geçtiğini ifade ederek şunları söyledi:

“Tamam dünyada erke yeryüzü mefret sav olarak hücre çarpmakta erke maliyetleri aynı taraftan artmakla alay malay sorunlar bitmeme ediyor. Şunu tabir edelim Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı etkili enerji diplomasisi sayesinde, ülkemiz erke sonunu yaşamadan bu yılı tamamlıyoruz bunu çokça balaban görüyor ve namına haddinden fazla çokça teşekkürname ediyoruz. Bugün özellikle Aydıntepe ve Demirözü ilçelerimize doğalgaz getirmenin iri bir başarı olduğunu değerlendiriyoruz, bu başarıya ortak olan destek veren Erke Bakanımız Fatih Dönmez’e teşekkürname ediyoruz, bizlerden bugüne kadar desteklerini esirgemeyen hemşerimiz Say Bakanımız Vedat Âlim, Erke Vekil Yardımcımız Alpaslan Bayraktar, Milletvekilimiz Fetani Battal’a, siyasi parti temsilcilerimize, ilçe uray başkanlarımıza, kaymakamlarımıza gösterdikleri gayretlerden kıran teşekkürname ediyorum.”

Törenin peşi sıra Epcim, ilçede doğal gaz hattı bağlanan Sevgili Altuntaş’ın evine misafir oldu. Ilbay Epcim, Gaz hizmeti götürülen Aydıntepe’de misafir olduğu aileyle gaz ateşinde demlenen çayı içti.

Ev sahibi Canan Altuntaş, ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek, “Evimizde ilk kez gaz kullanmaya başladık. Haddinden Fazla bahtiyar olduk. Bizlere ve ilçemize bu hizmeti sunan başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile Valimiz Cüneyt Epcim’e çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

İlçelerde planlı doğalgaz törenine Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, DOĞRU Öğür Bayburt İl Başkanı Hacı Büyük Çelik, kaymakamlık şehremaneti başkanları, kaymakamlık kaymakamları, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı. – BAYBURT

Share: