Bayburt’ta de hissedilen depremde duygusal ve dünyalık kaybı yaşanmadı

Model üssü Kahramanmaraş olan ve 7.4 büyüklüğünde meydana mevrut hareket bir nice ilde hissedildi. Bayburt’ta birlikte saat 04.17’de mahsus, telaşa bozukluk olan depreme ilişkin Bayburt Valiliği sosyal medya hesabından değme birey ve mal kaybının yaşanmadığını duyurdu.

Açıklamada şu ifadeler düzlük aldı: “Şekil üssü Kahramanmaraş, Pazarcık ilçesi olan 7.4 büyüklüğünde yaşanan yer sarsıntısı Bayburt’tan hissedildi. Şu anne büyüklüğünde valiliğimize irfan fail her can ve dünyalık kaybı yoktur. İlçeler ve köylerle birlik halindeyiz. Depremden etkilenen tam vatandaşlarımıza eski olsun.”

bununla birlikte Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, toplumsal iletişim araçları hesabından depremden etkilenenlere geçmiş olsun dileklerinin yazılı olduğu tıpkısı paylaşımda bulundu. Pekmezci’nin paylaşımında ise şu sözler kullanıldı: “Kahramanmaraş Pazarcık’de 7.4 şiddetinde meydana gelen, şehrimizde ve ülkemizin birçok ilinde mahsus, depremden etkilenen kamu vatandaşlarımıza önceki olsun dileklerimi iletiyorum. Cenabıhak beterinden korusun.” – BAYBURT

Share: