Batman’da 270 iskân yeri yolu ulaşıma kapandı

Batman’üstelik 270 iskân yeri yolu ulaşıma kapandı

BATMAN – Batman’üstelik günlerdir etkisini sürdüren ağır sıklet kar yağışı, 270 yerleşme yeri yolunu kapattı.

Aktif olan kar yağışı zımnında Batman – Siirt karaca uğrunda saatlerce muvasala durdu. Kar yağışının 1 metreyi aştığı faziletkâr kesimlerde hayatı ters etkiledi. Etkisini sürdüren kar yağışı dolayısıyla Sason’bile 90, Kozluk ilçesine 95, Gercüş ilçesinde 55, Beşiri ve Hasankeyf ilçeleri ile merkeze tutkun köy 30 ve mezra yolu ulaşıma kapandı.

Batman Valiliği koordinesinde 112 merkezinde müstacel nitelik engelleme masası kuruldu. Faziletli kesimlerde kısık kar yağışı zımnında bazı vatandaşlar araçlarıyla ayrımsız süre yolda özlemek zorunda kaldı. Vahim kar yağışı vatandaşlar vasıtasıyla dahi sevinçle karşılandı. Beklenen düşünce geldiğini tamlayan vatandaşlardan Takatli Aktaş, bekledikleri bellek geldiğini ve hayvanlarıyla uğraştıklarını kaydetti.

Aniden bastıran kırıcı kar yağışıyla yolun kapanmasıyla tıpkısı süreliğine yolda çevrili kaldıklarını dile getiren Tahsin Patal ise, aheste kar yağışı olduğunu ve yolların açılmasıyla yollarına bitmeme edeceklerini umduklarını aktardı.

Kapanan yolların açılması için aheste ceht harcama ediliyor. Mardin-Batman bağlantısının sağlandığı ve kapanan Ayrancı Geçidini açan ekipler, yolu esasen ulaşıma açtı. Hararetli çalışmalarını sürdüren İl Hususi İdaresi ekipleri, vabeste olan yolların açılması için çalışmalarına devam ediyor.

Share: