Başbuğ Doğan: “Çarşamba’nın ati 100 yılı amacıyla enfrastrüktür çalışmalarına başladık”

Çarşamba Şehremini Halit Doğan, Çarşamba’birlikte enfrastrüktür çalışmalarının cümle hızıyla bitmeme ettiğini belirterek, “Şehrimizin gelecek 50-100 yılı üzere yapılması gereken bu çalışmayı yapmayı tercih ettik” dedi.

Çarşamba Belediyesi Başkanı Halit Doğan, enfrastrüktür çalışmaları yardımıyla ilçenin gelecek 100 yılına hizmet ettiklerini söyledi. Enfrastrüktür çalışmalarının devamında üstyapı çalışmaları ile ilçeye çağdaş tıpkısı etiket kazandırılacağının de altını çizdi.

İlçede rüçhan çözülmesi gereken altyapı sorunlarını temizlemek için çalışmalar yürüttüklerini tamlayan Çarşamba Belediye Reisi Halit Doğan, “İlçemizde yapılan kazılardan ve değişen borulardan de görüldüğü üzere Çarşamba’mızın ayrımsız zaman önceki çözülmesi müstelzim altyapı sorununu iletilmek amacıyla SASKİ Umumi Müdürlüğümüz vasıtasıyla çalışmalara başlandı. Hafriyat çalışmaları sırasında ve sonrasında banko trafik konforumuzda, esnafımızın gelişim hareketliliğinde sorunlarımız oluyor. Bu çalışmaları hiç yapmayabilir, alkışları alacak dokunuşlar yapabilirdik ama şehrimizin ati 50-100 yılı için yapılması müstelzim bu çalışmayı yapmayı yeğleme ettik. Parsel bağlantıları sonrası Büyükşehir Belediyemize ilişkin yollarda ve kaza belediyemize ilgilendiren yollarda yaya kaldırımı ve yol çalışmalarını yapacağız. Çalışmaları biten Gazi Bulvarındaki alanda şehrimize yakışacak velespit ve yürüyüş yolları ile çevre düzenlemelerine başladık. Hemşehrilerimizin bile hoşgörüsü ile şehrimizi ileriye yısa etmek amacıyla çalışmaya bitmeme edeceğiz. Anlayışları için tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyor, istinkâf etmek ve sevgilerimizi sunuyorum” diye konuştu. – SAMSUN

Share: