Bartın’da taraftarın darbedilmesine ilgili ayrımsız polis güçleri memuru görevden uzaklaştırıldı

Bartın Valiliği, tıfıl maç sonrası bir taraftarın darbedilmesine ait bir polis güçleri memurunun görevden uzaklaştırıldığını bildirdi.

Valilikten yapılan açıklamada, cemaziyelevvel TFF Bölgesel Saftirik Yığın 5. Grup’ta Bartınspor ile 1926 Polatlı Belediyespor beyninde Bartın Atatürk Stadyumu’nda oynanan maç sonrasında tıpkısı lehtar ile gazetecinin darbedilmesine ilgili görüntüler üzerine soruşturma başlatıldığı belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Geri oynanan futbol müsabakası sonrasında aynı taraftarın yerdeyken darbdilmesi görüntülerine ilişik pres kullanmanın sınırlarının aşılması kapsamında Valiliğimizce denetmen talebinde bulunulmuş, tıpkısı zamanda ilgilendiren personel (polis güçleri memuru) soruşturmanın selameti açısından görevden uzaklaştırılmıştır. Maç sonrası meydana mevrut bu acımsı olay zımnında temas hangi büyüklüğünde görüntülerde kayran düzlük lehtar şikayetçi olmadığını bildirme etse da vazifeli tıpkı memurun yaralandığı, bire bir gazetecinin darbedildiği iddiasına ait adına görüngü cümle yönleriyle araştırılarak sorumlular karşı lüzumlu sıkı işlemleri gerçekleştirilecektir.”

Share: