Bartın haberleri… ŞANLIURFA – KKTC Cumhuriyet Altını Meclisi Başkanı Yol Yordam, Bartın’da madendeki patlamaya ait konuştu

Şimal Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhuriyet Meclisi Başkanı Güçlü Yol Yordam, Bartın’dahi madendeki patlamaya ilgili ilgili, ” Türkiye’bile olduğu kabilinden Yıldız Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde birlikte zaman balaban aynı matem ve sıkıntı havası oluştu.” dedi.

Töre ile beraberindekiler, Şanlıurfa Martir Aileleri Teavün ve Dayanışma Derneği’ni müzakere etti, komutan Gazi Mehmet Ağır’dan icraat üzerine bilgelik aldı.

Şehit ve gazileri ile bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Töre, evvel geceleyin Bartın’üstelik maden ocağında meydana mevrut patlamayı hatırlatarak hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralananlara bile önceki olsun dileğinde bulundu. Patlamada hayatını kaybedenlerin şehit olduğunu belirten Töre, şöyle konuştu:

“Bartın’de meydana mevrut görüngü, bütün milletimizi ve etraflıca üzmüştür. Maden kazaları ve depremler maalesef milletimizin kaderi olmamalıdır. Hem depreme cebin hem bile bu zümre karşıt beyaz zehir taharri kazılarında elan tetik olmamız gerekiyor. Onlar birlikte şehittir, kaza şehididir, gelişim başında çoluk çocuklarına faaliyet parası alışmak isterken böyle bir kaymakamlık sonucu hayatlarını kaybetmişler. Cenab-ı Allah’tan yağmur diliyorum. Ailelerine ve milletimize sabırlar diliyorum. Türkiye Cumhuriyeti hayat dolu aynı ülkedir banko ailelerine topluluk çıkarak müzaheret edecektir. Milletimizin dayanışmasıyla bu cins acılarımızın sarılması henüz suratlı olacaktır. Türkiye’birlikte olduğu gibi Şimal Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde bile bugün büyük aynı matem ve tartı havası oluştu.”

Şimal Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin mücadelesini anlatan Yol Yordam, şunları kaydetti:

“Anavatan Türkiye’nin Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Dünya 5’ten büyüktür.’ sözleri dünyaya çırağ yaymaktadır zira görüyoruz asayiş konseyinde yuvalanmış yayılmacı bazı ülkeler kendilerini asayiş konseyi koymuşlar ama bu düzenlilik konseyi üyeleri zamanında gelip o Urfa, Antep ve Maraş’ı karışma etmişler. Bizler uzunluk yazarak bu yayılımcı güçlere karşı savaşım etmişiz. Su uyuyan düşman uyumaz. Bu nedenle bu kat bizi içerden çökertmeye çalışıyorlar. Kendilerini karşımıza direkt çıkamayınca bu öğün içimizde bazı yıldırı örgütlerini besleyerek Türk milletini içerden bölmeye çalışıyorlar. Türk milleti güllabi olacak. Milli kontak ve beraberliğimiz daim olacaktır.”

Konuşmanın ardından Topluluk Başkanı Zor, Yol Yordam’ye dürü taktim etti.

Etkinliğe Şanlıurfa Vali Yardımcısı Yeliz Mercan, Ev ve Toplumsal Hizmetler İl Müdürü Hasan Bilici, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Şanlıurfa Büro Başkanı Hasan Arslan ve şehit yakınları ve gaziler katıldı.

Share: