Babam ve Oğlum’un Deniz’i büyüdü delikanlı oldu! Zihayat aktör değişimiyle özen çekiyor

Çocuk yaşta oyunculuğa başlayarak Babam ve Oğlum, Çaput Çağa, Çocuk, Leyla ve Deli gibi projelerdeki kudretli performansıyla maruf Iye Tanman, zihayat ayrımsız delikanlı oldu. Yavru yaştaki başarısıyla şöhreti yakalayan aktör, değişimiyle bile gündeme geldi.

AKIBET HALİ DİKKAT ÇEKTİ

Babam ve Oğlum filmindeki ağlama sahneleriyle gönüllere hükümdarlık kuran Tanman, Instagram hesabından sık sık fotoğraflarını paylaşmayı boşlama etmiyor. 24 yaşına giren oyuncu uzayan boyu ve sakallarıyla dikkatleri konusunda çekti. Sosyal medyada geniş ayrımsız hayran kitlesi mevcut Tanman’ın pozları ise takipçilerinden kül mertebe alıyor.

BABAM VE OĞLUM FİLMİNE NASIL SEÇİLDİ?

Zihayat aktör Iye Tanman, henüz önce Babam ve Oğlum filmine babasının yardımıyla seçildiğini söyleyerek şunları anlatmıştı: “Bozuk fotoğrafları karıştırırken Babam ve Oğlum’un casting sürecinde babamın Çağan Irmak’a attığı aklan ulaştım. Ajanstaki önce elemeleri üstelik geçememişken, bu mail’in konusunda Çağan Abi’nin asistanı, babamı arayıp bizi görüşmeye davet etmişti. Görüşmeden sonra herhangi bir husus haddinden fazla keyifliydi, ölçülerim falan makbuz ancak aynı müddet sonra telefon açıp bu projede benimle çalışamayacaklarını söylemişlerdi. Bu projeyi lacerem içten istediysek, benim yerime oynayacak arkadaş ezber üstüne baskı muammer, o yüzden yine ben seçilmiştim. Sonrasında 1 hafta süresince Hasibe Aziz ile senaryoyu ezberledik. Çekicilik anlarında ise bilcümle ekibin doğallığıyla, Çağan abinin samimiyetiyle ve mahir oyuncularla oynamanın verdiği sevinçli ciddiyet ile böyle benzeri hareket bundan sonra ortaya. Bu yolda bana güvenen ilkin babam Başkumandan Tanman’a, çok sevdiğim ve denk aldığım Çağan Irmak’a ve bugüne kadarki hep kurum arkadaşlarıma, kategori çalışanlarına haddinden fazla teşekkürname ederim.”

İşte Veli Tanman’ın serencam verimsiz…

Share: