Aztek Teknoloji’nin halka arzında temenni cem başlıyor

Aztek Uygulayım Bilimi’nin halka arzı amacıyla 10-11-12 Ağustos’ta hisse başına 10,90 TL’den rica toplanacak.

Aztek Teknoloji açıklamasına bakarak, Anamal Piyasası Müesses’nun bölüt bildirme başvurusunu onayladığı Aztek Teknoloji amacıyla irade cem süreci başlıyor. Bölüt duruluk oranı yüzde 25 yerine belirlenen Aztek Teknoloji’nin halka arzında 10-11-12 Ağustos’ta pay başına 10,90 TL sabit bedelle irade toplanacak.

Deniz Yatırım ve QNB Finansinvest koca liderliğinde toplanmış 38 kurumdan oluşan konsorsiyum marifetiyle gerçekleştirilecek halka arzda payların yüzde 45’i ferdî yatırımcılara, yüzdelik 25’i erdemli başvurulu yatırımcılara ve yüzde 30’u güçlükle içi kurumsal yatırımcılara tahsis edildi.

Bölüt arzla birlikte şirketin mevcut 80 milyon TL olan çıkarılmış sermayesinin, 20 milyon TL artırımla 100 milyon TL’ye yükselmesi planlanırken, 5 milyon TL tutarında ise kuma as gerçekleştirilecek.

Pazarda 25 almanak tecrübesi kâin Aztek Uygulayım Bilimi, uygulayım bilimi meraklılarının beklentilerini genişlik akıllıcasına ürünlerle durdurmak amacıyla Apple, Beats by Dr.Dre, JBL, Harman Kardon, Thule, Case Logic, Marshall, Urbanears ve Hama kabil toptan markaları Türk tüketicisiyle buluşturuyor.

“Bölüt arzla gelişigüzel yatırımcılarımızı bu nema hedefimize eş söylemek istiyoruz”

Açıklamada görüşlerine düzlük sunulan Aztek Teknoloji Kurucusu ve Umumi Heyet Komutan Yardımcısı Hüseyin Ütebay, kurumsallaşma sürecine şişman ehemmiyet verdiklerini ve kurumsallaşma süreçlerini cezbetmek amacıyla bölüt genişlik olmaya değişmeyen verdiklerini belirtti.

Ütebay, “Kurulduğumuz geçmiş günden itibaren uygulayım bilimi dünyasının aksesuarlar segmentinde hisse senedi yapıyoruz. Aksesuar, teknolojinin ayrılmaz benzeri parçası. Teknolojinin değişimiyle hızlı gelişim gösteren, karlılığı ve keyfi çokça elan efdal olan tıpkı düzlük. Bu kapsam büyüme rakamlarımıza bile yansıdı.” değerlendirmesinde bulundu.

2021 yılında 1 bilyon 82 milyon TL ciroya ulaştıklarını ve cirosal adına çok aceleci büyüdükleri yıllardan biri olduğunu nâkil Ütebay, “Karlılığımızda ise 132 milyon FAVÖK’e ulaştık. Açık karlılıkta 89 milyon TL’ye ulaştığımız tıpkı periyot yaşadık. Bu yılın önceki üç ayında bu büyümeyi katlayarak devam ettirdiğimiz raporlarımızda gözüküyor.” ifadelerini kullandı.

Ütebay, sabık yılın bir dönemine göre cirolarda yüzdelik 130 büyümeye ulaştıklarını ve geçmiş çeyrekte ciro kendisine 500 milyon TL’nin üzerine çıktıklarını anımsatarak, şunları kaydetti:

“Güzeşte sene evvel 3 ayda yaptığımız 28 milyon TL’lik FAVÖK’e karşılık 2022 ilk 3 ayında 75 milyon TL’lik tıpkı FAVÖK’ten bahsediyoruz. Nedeniyle bu yılın ilk 3 ayı şirketimiz için haddinden fazla verimli geçti ve akıbet 12 ayı dikkate alırsak ciromuz 1 milyar 366 milyon TL’ye ulaştı. FAVÖK’te 179 milyon TL’ye ulaştık. Kemiksiz karda 120 milyon TL seviyesine eriştik. Gâh markalarımızda 3 katına çıkan büyümeler yaşadık ve umumi yerine yüzdelik 100’lük ayrımsız büyümeden bah???????sediyoruz. Bölüt arzla gelişigüzel yatırımcılarımızı bu tahaccüm hedefimize eş girmek istiyoruz.”

Share: