Ataşehir ihalesinde yer erdemli teklifi DAP Gayrimenkul verdi

Emlak Konut GYO’nun Rum Yakası’ndaki yetişkin lokasyonlardan biri olan Ataşehir arazisi amacıyla açtığı ihalede genişlik efdal teklif DAP Taşınmazlar Geliştirme’den geldi. Gayrimenkul Konut GYO güvencesi ve DAP vizyonuyla; Ormanköy, Nişantaşı Koru ve Bakir Uzun projelerini “Dimdik Familya” konseptiyle geliştiren DAP Gayrimenkul, ‘Zinde Sülale’ konseptini Ataşehir’e taşımayı hedefliyor.

Ataşehir’da yer alanı 9.242 metre rubai olan, merkezi konumu cihetiyle balaban deste gören ihaleye toplamda 11 firma katıldı. DAP Yurt’ad arz erdemli teklifi verdiği eksiltme sonucunda, Emlak Hane GYO’nun ASKŞPTG’si 894 milyon 600 bin TL oldu.

MERKEZİ LOKASYONUYLA İŞ DÜNYASININ AYN BEBEĞİ

Türkiye’nin sunu balaban şirketlerinin forma ofislerinin olduğu Ataşehir bölgesi, sonuç yıllarda özellikle gelişim dünyasının de bent odağı konumunda. Bu bölgede çalışan gelişim insanlarının ve peş düzey çalışanların, özellikle şehir merkezinde oturmayı ve doğayla bağırsak içe olmayı yeğleme ettiğine ilgi çekici DAP Yurt Ihya Yönetim Kurulu Başkanı Saf Yılmaz, “Dimdik Karı konseptini, eskimemiş ve sektöre öncülük edecek dokunuşlarla Ataşehir’e taşıyacağız. Bölgenin taleplerini biliyoruz ve buna makul “Dimdik Eş” konseptinde bir proje geliştirmeyi amaçlıyoruz” dedi.

SAĞLIKLI SÜLALE, İSTANBUL’DE BÜYÜYOR

Dünyayı etkisi altına düz Kovid 19 döneminde “Zinde Ev”lerin öneminin elan birlikte arttığını hatırlatan Aydın Yılmayan “Projelerimizi seçme ant yıpranmamış dünyanın gelişen/mütebeddil düzenine göre geliştiriyoruz Elbet kim yer sarsıntısı gayrimenkul sektörü amacıyla bire bir denek taşı olduysa bir şekilde Kovid 19 üstelik sektörümüzü yeniden şekillendiren bire bir dönüm noktası oldu. DAP Gayrimenkul olarak rastgele devir insanlarımıza müfit hane ve işyeri reprodüksiyon bilinciyle projelerimizi geliştirdik. “Dimdik Ev” konsepti bile birlikte tamamen bu bilinçle maltalık buldu. Oluşturduğumuz esenlik oturmuş ile müşterilerimizin fikirlerini alarak “Sağlıklı Karı” konseptini geliştirdik. Bu konseptimizi İstanbul’un böylesine zer arazilerinde hayata eylemek bizi mutlu ediyor” dedi.

TÜRKİYE’NİN POTANSİYELİNE İNANIYORUZ

Vazıh Yılmayan şöyle bitmeme etti: “Bugüne kadar hayata geçirdiğimiz eksiksiz projelere tıpkısı konferans eseri gözüyle baktık. Ülkemize, şehrimize bire bir revalüasyon vizyonuyla akıntı ettik. Tabir yerindeyse şehrin vitrinini safiha kadar işliyoruz. Türkiye’nin gücüne ve potansiyeline inanıyoruz ve yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. İstanbul’a ve ülkemize abide eserler, alem binalar ve mutlu yaşayacakları yuvalar kazandırmaya devam edeceğiz.”

Berrak Yılmaz, sağlıklı ocak kriterlerini ise şöyle sıraladı:

1- Birincisi erdemli katlı mümteni. İhtiyaç duyulduğu anda yürüyecek çıkılabilecek yükseklikteki evlere mıhlı familya diyoruz.

2- İkincisi balkon, balkon ve bahçe… Dimdik evler bostan yoksa ayazlık, balkon üstelik veremiyorsanız banko geniş balkona cemaat olmalı

3- Üçüncüsü ise yeşil düz. Bu yüzden dosdoğru eş serbest tıpkı yeşil alana iyesi olmak zorunda. Yapılan icraat gösteriyor yeşillikler içre yapılan spor aktiviteleri vakayiname hastalıklara da ferah geliyor.

4- Dördüncüsü ise havalandırma sistemi… Pandemi süresince çoğu devir pencerelerimizi üstelik açamadık. Bu açıdan bakıldığında ‘Sağlıklı Karı’ dediğinizde, temas dairenin havalandırma sisteminin korona sürecindeki afiyet kriterlerine akla yatkın yerine tasarlanması ve banko birbirinden ‘müstakil’ olması gerekiyor.

5- Beşinci ve serencam kriter ise en son zelzele yönetmeliğine bakarak nesir ediliyor olması…

DAP’TAN Levent’te ufki mimaride zinde kari konsepti

DAP’TAN Levent’te sivri ve country yaşamının tanımı: YENİ LEVENT

DAP’ın projesi Kullanılmamış Uzun’e rekor arzu!

DAP’ın halka arzına çetin murat geldi!

Share: