Ardahan’da öğretmenler AA’nın “Yılın Fotoğrafları” oylamasına katıldı

Ardahan Nebioğlu köyündeki Şehit Hüccet Tığ İlkokulu ve Ortaokulu hoca ile idarecileri, Küçük Asya Ajansının (AA) düzenlediği “Yılın Fotoğrafları” oylamasına katıldı.

AA fotoğraf muhabirleri ile muhabirlerinin yurt içi ve dışında çektiği kareleri inceleyici eğitimciler; vukuf, kasaba-dirim ve spor kategorilerinde beğendiği kareleri oyladı.

Haber kategorisinde Günay Nuh’un “Fariza çağırıyor”, mekân-hayat kategorisinde İsmail Kaplan’ın “Alacakaranlık ritüeli” karelerini seçen öğretmen ve idareciler, spor kategorisinde ise Cüneyt Çelik’in “Beygir gücü” başlıklı fotoğrafına oy verdi.

Okul müdürü Katre Yerel, fotoğrafların çokça aktif ve manidar olduğunu belirterek “Üç kategorideki fotoğrafların tamamına bir tane bir tane baktık, kareler çokça domuzuna ve manalı. Fotoğraflarda dünyadaki birçok gelişmeyi yeniden müşahede şansını bulduk. Çünkü çoğunu gelişen olaylarda hatırlıyoruz. Örneğin Rusya ve Ukrayna savaşında bizde kirli bırakan gâh kareleri burada buyurmak değişik oldu. Zımnında AA çalışanlarına teşekkür boy bos, başarılarının devamını dileriz.” dedi.

Yerel, oylamada bölgeyi tanıtıcı fotoğrafları tercih ettiklerini sözlerine ekledi.

Share: