Alanya’da bora yağmur sonrası evleri, aksiyon yerlerini ve okulu su bastı

Alanya’bile sağanak yağış sonrası evleri, iş yerlerini ve okulu akarsu bastı

ANTALYA – Antalya’nın Alanya ilçesinde canlı olan sağanak baran ocak, işyeri ve okulda akarsu baskınlarına bozukluk oldu. Vatandaşlar ve ekiplerin çabalarıyla su tahliye işlemleri sürüyor.

Antalya’nın Alanya ilçesi Konaklı Mahallesinde akşam ezanı saatlerinde etkisini arttıran sağanak baran akarsu baskınlarına bozukluk oldu. Mahallede cadde ve sokaklar adeta göle döndü. Ara Sıra işyeri ve evlerde taşkın yaşandı. Vatandaşlar tarafından kaydedilen görüntülerde bir gelişim yerini ve sokağın tamamının su bastığı görülüyor. Ayrıca bölgede bulunan Gazi İlköğretim Okulu’nun destek katında kâin sınıfları dahi su bastı. Tahliye kanalından taşan yağmur suları okulun sınıflarını bastı. Mahalledeki bazen seraları birlikte su bastığı öğrenildi. Su baskınları ihbarının arkası sıra bölgeye atıf edilen su basan sınıfların akarsu tahliyesi itfaiye aracı ekipleri tarafından gerçekleştirilirken, vacip katışıksızlık işlemlerinin geceleyin boyu süreceği ve eğitimde aksamanın yaşanmayacağı belirtildi. İtfaiye ekipleri akarsu basan tıpkısı habbe su tahliyesini gerçekleştirdi.

“Halılarımın bütünü çöpe gitti”

6 katlı binanın istinatgâh katında yaşayan Nurselam Özkarat, bu yıl üçüncü misil evinin akarsu bastığını söyledi. Giderlerin sıkı olduğunu belirten Özkarat, “Kıygın oluyoruz. Çocuklarım marazlı oluyor. Evi mahmul su bastı. Baran gideri tutkun. Halılarımın bütünü çöpe gitti. Kanepelerin hepsi su aldı” dedi.

Share: